poyrazoğlu otomotiv etiler

Pamukkale’den 30 Ağustos sergisi

Pamukkale Belediyesi, 30 Ağustos  Zafer Bayramı’nda  Delikliçınar Yeni Camii önünde Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi açacak. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, tüm Denizli halkını sergi açılışına davet etti. 

28-08-2019 16:49

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın anlam ve önemine yakışır bir etkinlikle, kahraman şehitleri yad edeceklerini söyleyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 30 Ağustos Cuma günü Delikliçınar Yeni Camii önünde saat 11.00’de açılışını gerçekleştirecekleri Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi’ne tüm Denizli halkını davet etti. “Serginin manevi değeri büyük” diyen Başkan Avni Örki, 40’a yakın kahraman şehidin özel eşyasının sergileneceği etkinliğin, 31 Ağustos Cumartesi günü Forum Çamlık Alışveriş Merkezi'nde, 1 Eylül Pazar günü de Pamukkale’nin doğal güzelliği eşliğinde Kocaçukur’da açılacağını belirtti. 

“Sergiye şehit yakınlarımız da katılacak” 

Milli birlik ve beraberlik duygularını pekiştirecek bir sergi hazırladıklarını kaydeden Örki, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nda açacağımız sergimizin, gençlerimize ve çocuklarımıza milli ruh aşılamak amacıyla önemli olduğunu düşünüyoruz. Kahraman şehitlerimizin, devlet büyüklerimizin kişisel eşyalarının sergilendiği sergimize, şehit yakınlarımız da katılacak. Eski Cumhurbaşkanlarımızdan rahmetli Turgut Özal’dan, Denizlimizin değerli valilerinden rahmetli Recep Yazıcıoğlu’na, şehit öğretmenlerimizden Şenay Aybüke Yalçın’dan, şehit polislerimizden Fethi Sekin’e kadar kahraman şehit ve devlet büyüklerimizin özel eşyalarının yer alacağı sergimizin anlamı büyük. 30 Ağustos Zaferi’nin ruhuna yakışan bu anlamlı özel sergimiz 3 gün boyunca ilçemizin farklı yerlerinde halkımıza açık olacak. Sergimize tüm halkımızı bekliyoruz” diye konuştu. Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Pamukkale’den 30 Ağustos sergisi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör