poyrazoğlu otomotiv etiler

Pamukkale’de 2019’da ziyaretçi sayısı 2 milyon 500 bini geçti

Denizli’de turizm sektörü yıllık 3 milyon ziyaretçi hedefine adım adım yaklaşıyor. DENTUROD  Başkanı Gazi Murat Şen, kasım ayında Pamukkale’ye gelen ziyaretçi sayısının yaklaşık 139 bin 500 kişi olduğunu kaydederek, 2019’un 11 ayında ise 2 milyon 500 bin ziyaretçi sayısına ulaştıklarını söyledi. 

11-12-2019 15:41

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan ve her yıl ziyaretçi sayısı artarak devam eden Denizli'nin beyaz cenneti  Pamukkale’ye  ziyaretçi sayıları özellikle bu yıl  turizmcilerin yüzünü güldürüyor. Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen, dünyanın tanıdığı Pamukkale’de ziyaretçi sayısının her geçen yıl arttığını kaydetti. 

Beyaz cennetin her yıl daha fazla turist tarafından ziyaret edildiğini vurgulayan Başkan Şen, Türkiye'ye uçakla 6 saat uzaklıktaki Çin, Hindistan, Güney Kore ve Japonya gibi ülkelerde daha yoğun yapılacak reklamlarla ziyaretçi sayısının arttırılabileceğini dile getirdi.  Şen, “Kasım ayında Pamukkale’ye ziyaret sayıları yine yüz güldürdü. Baktığımız zaman 139 bin 500 kişinin Pamukkale’yi ziyaret ettiğini görüyoruz. Geçen yıl bu rakam 99 bin civarındaydı. Neredeyse yüzde 40’lık bir artış yakalanmış. Pamukkale bölgesi için de ülkemiz turizmi için de oldukça sevindirici. Geçen yıla baktığımız zaman da yaklaşık 2 milyon 150 kişinin ziyaret ettiği Pamukkale’yi Kasım ayı sonu itibariyle 2 milyon 500 bin kişinin üzerinde ziyaretçi ağırladık. Bu da Pamukkale için bu yıl sonu itibariyle yaklaşık 2 milyon 700 bin rakamlarına ulaşılacağını gösteriyor. Biz umuyoruz ki;  gelecek yıl 3 milyonu rahatlıkla geçeceğiz. Hedefimizi de 3 milyon 500 bin olarak bu yıldan ilan ediyoruz” diye konuştu. İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Pamukkale’de 2019’da ziyaretçi sayısı 2 milyon 500 bini geçti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör