etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Eylül 2019 Pazartesi

Pamukkale Belediyesi, ücretsiz  uygulamayı hayata geçirdi

Pamukkale Belediyesi, 2014 yılında köy statüsünden mahalleye dönüşen 16 yerde kaçak yapılaşmayı önlemek amacıyla Ücretsiz Tip Proje  uygulaması başlattı. Belediye Başkanı Avni Örki, vatandaşların hazırlanan 48 tip projeyi başvuru yaparak alabileceğini söyledi.

23-05-2019 17:34

Denizli 2014 yılında büyükşehir olurken Pamukkale ilçe sınırları içinde yer alan Akçapınar, Akdere, Belenardıç, Çeşmebaşı,  Develi, Eldenizli, Eymir, Güzelpınar, Haytabey, Karataş, Kavakbaşı, Kocadere, Kurtluca, Küçükdere, Yeniköy ve Yukarışamlı köyleri mahalleye dönüştü ve bir çok konuda yasal mevzuatı değişti.  Pamukkale Belediyesi, ilçe genelinde kaçak yapılaşmanın önüne geçmek üzere yaptığı çalışmalar çerçevesinde adı geçen mahallerde uygulanmak üzere Ücretsiz Tip Proje çalışması başlattı.  

Pamukkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nce hayata geçirilen uygulamada, köy yerleşim alanları içerisinde yaşayan vatandaşlara ücretsiz olarak tip projeler veriliyor. Adı geçen mahallelerde 36 metrekareden başlayıp 450 mekrekareye kadar konut, besihane, tarımsal depo, atölye, pazaryeri, camii gibi yapılar için  48 tip proje hazırlandı. Tip Projeden faydalanmak isteyen vatandaşlar, tapu ve parsel bilgileri ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne başvurup istediği projeyi ücretsiz alıp, uygulatabilecek. 

Amaç kaçak yapılaşmayı önlemek

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçe genelinde kaçak yapılaşma konusunda hassasiyetle çalışıldığını belirterek, “Özellikle daha önce köy olan ve Büyükşehir Yasası ile mahalleye dönüşen kırsal kesimlerdeki yerlerde yapılacak olan yeni binalar için hazırlanan tip projeler vatandaşlarımıza verilmeye başlandı. Vatandaşlarımız ihtiyacına uygun olan tür ve metrekarelerdeki tip projeleri ilgili müdürlüğümüzden alabilecek. Bu halkımıza inşaat yaparken önemli bir destek sağlamış olacak. Bu sayede hem kaçak yapılaşma önlenirken hem de daha güzel bir Pamukkale ilçesi oluşturma yolunda adım da atılmış olacak. Adı geçen mahallerde yaşayan vatandaşlarımız bina inşa etmeden önce belediyemize baş vurarak ücretsiz projelerin içinde istediğini seçerek kullanabilir. Bu hizmetimiz ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Pamukkale Belediyesi, ücretsiz  uygulamayı hayata geçirdi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör