poyrazoğlu otomotiv etiler

Pamukkale Belediyesi, Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi düzenledi

Pamukkale Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi düzenledi.  Yeni Cami önünde açılan sergiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 

31-08-2019 14:10

Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Pamukkale Belediyesi’nin ev sahipliğinde Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi'nin açılışı gerçekleştirildi. Yeni Cami önündeki serginin açılış törenine,  Vali Hasan Karahan, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Nilgün Ök ve Teoman Sancar, Garnizon Komutanı Vekili Piyade Albay Bilal Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve diğer protokol üyeleri katıldı.

Etkinliğe onur konuğu olarak 15 Temmuz Şehidi Mehmet Şefik Şefkatlioğlu’nun eşi ve 15 Temmuz Gazisi Vahide Şefkatlioğlu, gaziler ve şehit yakınları ile çok sayıda davetli de katıldı. Program kuran tilaveti ile başladı. Açılışta konuşan Gazi Vahide Şefkatlioğlu, “Bu vatanın, bayrağın değeri çok önemli bizim için. Beni  bu özel sergiye davet ettiğiniz için Pamukkale Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir organizasyon olmuş. İnşallah devamı gelir, emanetleri unutturmayız” dedi. 

Amacının gençlere milli bilinç kazandırmak olduğunu ifade eden Öğretmen Menderes Kılıçaslan ise “Bugün ülke genelinde 44’ncü sergimiz oldu. Biz bu işi gönüllü olarak yapıyoruz. Bizim amacımız şehitlerimizi unutturmamak ve gençlerimize, çocuklarımıza milli bilinç kazandırmak” diye konuştu. 

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Bu yıl özel sergiyi biz organize ettik. Yakınını kaybedenler bilir geride kalan eşyaların anlamını. O eşyaları koklarlar ve kaybettiği kişilerin hatıralarını gözlerinde canlandırırlar. Bizler içinde şu anda bu sergimizde en önemli değerlerimiz olacak ifade edebileceğimiz şehitlerimizin, vefat etmiş olan gazilerimizin ve bu memleket için hizmet etmiş olan devlet büyüklerimizin emanetleri var. Biz de onlara baktığımızda istedik ki sadece onların cismani olarak bedenlerini, gülüşlerini hatırlamayalım. Onların üzerimizde dalgalanan bu bayrağın hangi şartlarda anlı şanlı dalgalandığını bize hatırlatmasını isteyelim. Onun peşinde koşturalım istedik” dedi.

Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi, bugün  Forum Çamlık AVM’de, yarın Kocaçukur’da vatandaşların ziyaretine açık olacak. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Pamukkale Belediyesi, Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi düzenledi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör