poyrazoğlu otomotiv etiler

Pamukkale Belediyesi’nin kurslarında göz nuru eserler ortaya çıkıyor

Pamukkale Belediyesi, ilçe genelinde yaşayan kadınlara yönelik çeşitli kurslar açtı. İlçenin farklı bölgelerinde çiçek yapımından, ahşap boyamaya, kokulu taştan cam boyamaya, ebru sanatından, nakışa kadar bir çok branşta gerçekleşen kurslarda el emeği göz nuru eserler ortaya çıkarılıyor. Belediye Başkanı Avni Örki, “Kadınlar kurslar sayesinde el emeklerini esere dönüştürüyor” dedi.

14-12-2019 15:34

Kadınların zamanlarını iyi değerlendirmeleri ve el becerilerini geliştirmek amacıyla Pamukkale Belediyesi tarafından açılan  ücretsiz kurslara ilgi oldukça yoğun oldu. Pamukkale Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlenen kurslarda ipek böceği kozası ve seramik çiçek yapımından, kağıt şekillendirmeye, takı tasarımdan, ahşap boyamaya, ebru sanatından cam boyamaya kadar bir çok alanda eğitim veriliyor. Eğitmenler tarafından tüm detayları öğretilen el sanatlarında kadınlar hünerlerini sergiliyorlar.

“Pamukkale’de Kurs Zamanı” sloganıyla Atatürk Caddesi’ndeki ek binada  açılan kursta ipek böceği kozasından çiçek yapımı, seramik porselen çiçek yapımı, kağıt rolyef şekillendirme, katı kağıt oyma sanatı konularında kursiyerler eğitim alıyor. Pamukkale Belediyesi tarafından sadece merkezde değil farklı mahallelerde de kurslar açıldı. Dokuzkavaklar Zeybek Camii altı, Fatih kapalı Pazar yeri, Cumhuriyet Mahallesi Osman Aydınlı İlkokulu, Pınarkent Muhtarlığı yanı, Karşıyaka Hacı Yılmaz Emine Urhan İmam Hatip Ortaokulu ve Akköy Merkez İlkokulu’nda açılan kurslara ilgi yine yoğun oldu. Bu merkezlerde de bir çok el sanatı Pamukkaleli kadınlara ücretsiz bir şekilde öğretiliyor.

Pamukkale Belediyesi’nin açtığı kurslara katılan kadınlar, belediyenin bu projesinden oldukça memnun. Dokuzkavaklar Mahallesindeki el sanatları kursiyerlerden Songül Çetinkaya ve Nermin Taş, kurslarda el işi, kapı süsü gibi farklı şeyler öğrendiklerini söyleyerek, mahallelerinde böyle bir kurs açarak, ev hanımlarının ev ekonomilerine katkı sağlamasına olanak sağlayan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür etti. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçe genelindeki bir çok noktada kadınlara yönelik ücretsiz kurslar açıldığına dikkat çekerek, “Kadınlara yönelik kurslar açtık. Amacımız kadınların boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri. Bunun için ebru sanatından cam boyamaya kadar geniş yelpazede kurslar planlandı. Kadınlar kurslar sayesinde el emeklerini esere dönüştürüyor. Bu ve benzeri kurslarımızı açmaya devam edeceğiz” dedi. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Pamukkale Belediyesi’nin kurslarında göz nuru eserler ortaya çıkıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör