etiler poyrazoğlu otomotiv
26 Haziran 2019 Çarşamba

Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi, 75 kişiye kurs verecek

Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi, Ticaret Odası ve İŞKUR ile işbirliği yaparak girişimcilik kursu düzenledi. Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, her yönden farklı belediyecilik yaptıklarını belirterek, “Bu farklılıklarımızdan biri de girişimci olmak isteyen gençlere verdiğimiz destek oldu” dedi.

21-02-2019 17:31

Pamukkale Belediyesi çatısı altında kurulan Pamukkale Kent Konseyi, Denizli Ticaret Odası ve Denizli İŞKUR ile el ele vererek kendi işini kurmak isteyen gençlere yönelik girişimcilik kursu açtı. Üç etap olarak düzenlenen kursun ilk bölümü tamamlandı. Uygulamalı Girişimcilik Kursları, 19-22 Mart ve 16-19 Nisan  tarihleri arasında yapılacak eğitimlerle devam edecek. Pamukkale Belediyesi Meclis Salonu’nda verilen kurslarda toplam 75 kişi girişimcilik eğitimi alacak. Kurslar Denizli Ticaret Odası eğitmenlerinden Besim Ogelman tarafından veriliyor. 

Kursa katılanlarla bir araya gelen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, istihdam alanlarının oluşturulması, Denizli ekonomisinin canlandırılmasına katkı vermek amacıyla projeye öncülük ettiklerini belirtti. Başkan Gürlesin, “Girişimcilik çok önemli. Biz bunu bildiğimiz için İŞKUR ve Denizli Ticaret Odası ile işbirliği yaparak bu kursun açılmasını sağladık. Bu kursun en önemli özelliğini görme engelli ve işitme engelli vatandaşlarımızın da katılmış olması. Pamukkale Belediyesi olarak  ilklere imza atmaktan gurur duyuyoruz” dedi. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi, 75 kişiye kurs verecek
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör