poyrazoğlu otomotiv etiler

Pamukkale 26 harika arasında

Alman internet haber sitesi Avrupa’nın görülmeye değer 26 turistik simgesini açıkladı. Listeye Türkiye’den giren üç turistik yer arasında  Pamukkale’de  bulunuyor.

17-03-2018 11:41

Almanya’da yayın yapan internet haber sitesi  Business Insider, Avrupa'nın görülmeye değer 26 turistik simgesini açıkladı. Listede Türkiye'den de üç mekan yer aldı. Alman internet haber sitesinin değerlendirmesine göre Vatikan ilk sırada yer alırken, Fransa’dan  Rodin Müzesi, Louvre Müzesi, Sainte Şapeli , Eyrignac Malikanesi Bahçeleri, İtalya’da Cinque Terre Bölgesi, Venedik Büyük Kanalı , Pompeii, Uffizi Galerisi, Cattedrale Di Santa Maria Del Fiore yer aldı.

 İngiltere’den  Big Ben, Canden Pazarı ile The Shard, İspanya’dan  Madrid Kraliyet Sarayı, Sagrada Familia, ,Norveç’ten   Edvard Much'ın Çığlık Tablosu, Portekiz’in  Pena Sarayı, Yunanistan’ın Santorini Adası,  Birleşik Krallık’tan  Edinburgh Kalesi, Kuzay İrlanda’nın  Devlerin Kavşağı, İspanya’nın Park Güell  ve Danimarka’nın  Tivoli Bahçeleri  görülmeye değer 26 yer arasına girdi.

Türkiye’den ise Avrupa’nın görülmeye değer 26 mekanı olarak  Ayasofya Müzesi , Sultanahmet Camisi ve Pamukkale gösterildi. Beyaz travertenleriyle doğa harikası Pamukkale, Denizli’nin en önemli markası olduğunu bir kez daha gösterdi. 

Şengül Boz

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Pamukkale 26 harika arasında
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör