poyrazoğlu otomotiv etiler

Öztürk’ten engelli vatandaşlara destek

Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, Atike İnan isimli bir vatandaşı, Denizli’de 3 ay boyunca halk eğitim tarafından düzenlenen ‘Beyaz Baston Bağımsız Hareket’ kursuna gönderdi.

10-07-2018 17:05

Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, Atike İnan isimli bir vatandaşı, Denizli’de 3 ay boyunca halk eğitim tarafından düzenlenen ‘Beyaz Baston Bağımsız Hareket’ kursuna gönderdi.

Beyaz Baston Bağımsız Hareket kursuna giden Atike İnan ve arkadaşlarını evinde ziyaret eden Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, “Her toplumda var olan ve toplumun önemli bir parçasını teşkil eden engellilere sahip çıkılması, onların desteklenmesi ve yaşam şartlarının iyileştirilmesi her duyarlı ferdin önceliği olmalıdır. Unutmayalım ki; engellilik, bir kusur değildir. Yardımlaşma ve dayanışmayla her engelin aşılacağına yürekten inanıyorum. Her bir vatandaşımız, toplumsal duyarlılık bilincini taşıdığı sürece tüm engelleri aşarız. Özellikle engelli kardeşlerimizin sosyal hayatta daha aktif olması için ulaşım başta olmak üzere yaşamın her alanında yeni düzenlemeler yapmalıyız. Unutmayalım yaşadığımız sürece hepimiz birer engelli adayıyız” dedi.

Kursa gönderilen Atike İnan, "Beyaz baston bizim gözümüz, yol göstericimiz, kılavuzumuz, pusulamızdır. Beyaz baston kullanmanın birçok kuralı var. Çoğu görme engelli arkadaşımız bunu bilmiyor. Toplum içinde daha rahat ve güvenli dolaşabilmek adına bu kursa katıldım. Başkanımız Mahmut Öztürk’e sağlamış olduğu destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bu kurs bana çok katkı sağladı ve hayatımı kolaylaştırdı. Toplumun görme engellilerin farkına vararak onları yalnızlaştırmamalarını ve bizleri yaşamın bir parçası olarak görmeleri en büyük destekçimiz olacaktır” dedi.

 Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Öztürk’ten engelli vatandaşlara destek
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör