poyrazoğlu otomotiv etiler

Özel insanlara kanser taraması

Özel İnsanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 40-69 yaş arası kadın üyeleri ve annelerinden oluşan 25 kadını, Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezi’nde kanser taramasından geçirdi.

12-03-2018 16:59

Üyelerinin  belirli dönemlerde sağlık taramalarından geçirilmesi için çalışmalar yapan Özel İnsanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetimi üyeleri ve annelerini kanser taramasından geçirdi. Dernek olarak üyelere yönelik etkinlikler düzenlemeye devam ettiklerini belirten Özel İnsanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Aysun Tonel Karaaslan, “Derneğimizin çalışmalarına önce sağlık diyerek devam ediyoruz. Dernek çatımız altında hazırladığımız sosyal sorumluluk projelerini de genellikle sağlık, eğitim, erişebilirlik yönünde hazırlıyor ve uyguluyoruz. Dünya Kadınlar Günü nedeniyle derneğimizin 40 - 69 yaş aralığındaki üyelerimizle ve üyelerimizin annelerine yönelik çağımızın en çok görülen hastalığı kansere karşı erken teşhisi sağlamak için KETEM’le birlikte kanser tarama programı düzenledik” dedi.

 Çağımızın en büyük hastalıklarından biri olan kanserle mücadelenin en etkin yolunun  erken teşhis ve erken tedavi olduğunu söyleyen Tonel, “Derneğimizdeki kadınlarımız için randevu aldık ve birlikte KETEM'e 25 kadınımız ile birlikte erken tanı için geldik. 40-69 yaş arasında olan tüm hanım kardeşlerimiz KETEM'e gelerek ücretsiz olarak taramalarını yaptırabilirler” dedi

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Özel insanlara kanser taraması
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör