etiler poyrazoğlu otomotiv
29 Şubat 2020 Cumartesi

Özel Çocuklar için materyal ürettiler

Denizli’de Çamlık Özel Eğitim Meslek Okulu, özel öğrenciler için zeka oyunu seti hazırlayarak güzel bir çalışmaya imza attı.

22-01-2020 11:23

Çamlık Özel Eğitim Meslek Okulu Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı Atölyesi’nde okulun öğretmenleri ve özel öğrencileri tarafından 11 adet ahşaptan yapılma ve özel çocuklara yönelik zeka oyunları seti hazırladı. 

Zeka oyunları seti yapım aşamasının her bir adımını yakında takip eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, zeka oyunları setinin hazırlanmasında büyük emeği geçen okul müdürü ve öğretmenlerini makamında kabul etti.

Yapılan örnek çalışmayla özel eğitim sınıfları ve özel eğitim okullarında öğrenim gören öğrencilerin akademik bilişsel gelişiminin desteklenmesiyle sosyal gelişimlerine katkıda bulunması hedeflendiğini belirten Oğuz, “Çamlık Özel Eğitim Meslek Okulu Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı Atölyesinde 3 taş, 9 taş, tangram, hafıza kartları ve drama gibi 11 adet ahşaptan yapılma zeka oyunları seti hazırladık. Hazırlanan setin içerisinde oyuncağın yapımında kullanılan malzemeler, oyuncak ve oyunun tanıtımı gibi bilgiler de yer almaktadır. Yaptığımız bu çalışma ile Çamlık Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencilerinin pratik ve bilişsel becerilerini geliştirmeleri ve okulun döner sermayesine katkıda bulunmasını sağlayarak, öğrencilerin de döner sermaye üzerinden gelir elde etmelerini hedefliyoruz. Bakanlığımız ve Müdürlüğümüzce özel eğitim alanında yapılan çalışmaların hedefi tüm engelli öğrencilerimiz için okullarımızı dünya standartlarının üzerine çıkararak okullarımızın kapısını mutluluğa açmaktır” dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Özel Çocuklar için materyal ürettiler
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör