poyrazoğlu otomotiv etiler

Otoyol ihalesine 4. erteleme

Aydın-Denizli Otoyolu’nun ihalesi dördüncü kez ertelendi. Daha önce 18 Eylül’de yapılacağı açıklanan ihale bu kez tekliflerin hazırlanması için ek süreye ihtiyaç duyulması ve kamu menfaatlerinin gözetilmesi gerekçesiyle 16 Ekim’e alındı.

14-09-2018 16:38

İzmir-Antalya arasında kesintisiz ulaşımı sağlamak amacıyla büyük önem taşıyan ve Denizli’nin uzun süredir özlemle beklediği Aydın-Denizli Otoyolu’nun ihalesi yine ertelendi. 165 kilometrelik otoyolun yapımı 21 Şubat tarihinde ihaleye çıkarılan ve ihale tarihi olarak 21 Haziran olarak açıklanmıştı. Karayolları Genel Müdürlüğü, 21 Haziran’da yapılacak ihaleyi  önce 24 Temmuz’a, ardından 15 Ağustos’a ve  son olarak 18 Eylül tarihine ertelemişti.  İhale dördüncü kez ertelendi ve Resmi Gazete’de yapılan açıklamayla  16 Ekim’de yapılacağı duyuruldu.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Resmi Gazetede yayımlanan erteleme duyurusunda  gerekçe olarak tekliflerin hazırlanabilmesi için ek süreye ihtiyaç duyulacağı ve bu nedenle kamu menfaatlerinin gözetilmesi gösterildi.  Resmi Gazete’de yapılan duyuruda Aydın-Denizli Karayolu İhalesi’nin 18 Eylül tarihinde saat 10.30’da yapılacağı belirtildi. İhale için aynı gün saat 10.00’a kadar teklif dosyası verilebilecek.

Osman Nuri BOYACI

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Otoyol ihalesine 4. erteleme
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör