poyrazoğlu otomotiv etiler

Otçu’dan donörlere çağrı 

“Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır” sloganı ile çalışmalarına devam eden Kızılay Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu, dönerlere çağrıda bulundu.  Otçu, özellikle beyaz kana ihtiyaç olduğunu vurguladı. 

11-07-2018 17:08

Yaz aylarında kan bağışında azalma olduğunu dikkat çeken Kızılay Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu, kan bağışçılarına çağrıda bulundu. Denizli Şubesine kayıtlı bulunan döner sayısının zaman zaman değişse de, bağış konusunda hassas olduklarını söyleyen Otçu, “Kan stoklarımızda sıkıntı yok. Ancak kan sürekli ihtiyaç olan bir ürün.  Trombosit  yani beyaz kan bağışçılarımızın daha hassas davranmalarını istiyoruz. Çünkü,  lösemi hastalarına düzenli olarak verilmesi gereken ve  saklama ömrü 5 gün olan  bir ürün” dedi. 

 Havaların sıcak olmasının kan bağışını da etkilediğini söyleyen Otçu, “Bazı donörlerimiz hava sıcak olduğu için kan bağışı noktalarına gelmiyor. Bazıları ise tatile gidiyor. Ama  sloganımızda olduğu gibi kan acil değil sürekli ihtiyaçtır.   Her an her dakika kana ihtiyaç olabilir. Tekirdağ Çorlu’da yaşanan tren kazası gibi.  O nedenle bizler erkek donörlerimizden 4 ayda bir, kadın donörlerimizden ise 3 ayda bir kan bağışında bulunmalarını  istiyoruz” diye konuştu.
Şengül BOZ 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Otçu’dan donörlere çağrı 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör