poyrazoğlu otomotiv etiler

OSB’de mesleki yeterlilik anlatıldı

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve CERTURK Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri Ltd. Şti. işbirliğiyle düzenlenen seminerde Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu hakkında bilgi verildi.

11-04-2018 18:26

CERTURK Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri tarafından verilen seminere işveren ile işyeri temsilcileri katıldı. Seminerde tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamında zorunlu hale getirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi hakkında detaylı bilgiler verildi. Konferansta söz alan firma yetkilileri, yürütülen Ulusal Mesleki Yeterlilik Sistemi’nin önemi ve sistemin Denizli’de yaygınlaştırılması için yürütülen çalışmaları da anlattı.

Seminerin ikinci bölümünde ise Ulusal Yeterlilik Sistemi kapsamında Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu, yürütülmekte olan sınav ve belgelendirme faaliyetleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğler ile getirilen tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamındaki 81 meslek dalında zorunlu olan Mesleki Yeterlilik Belgesi ile sağlanan sınav ücreti, istihdam ve teşvikler hakkında bilgilendirme yapıldı.

Son bölümünde ise belge zorunluluğu kapsamında olan tekstil ve metal sektörüyle ilgili katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - OSB’de mesleki yeterlilik anlatıldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör