poyrazoğlu otomotiv
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Örümcek Adam’dan çocuklara iki tavsiye

Çal’da sahnelenen tiyatro oyununda Örümcek Adam karakteri çocuklara tanımadıkları insanlara mesafeli olmalarını ve bilgisayara bağımlı olmamalarını tavsiye etti

11-10-2018 11:45

Çal Belediyesi Düğün Salonu'nda 3 yaş üzeri çocuklar için "Karlar Ülkesi Karanlık Krala Karşı" adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Yoğun ilgi gösterilen ve 200'e yakın çocuğun aileleri ile izlediği tiyatroda "Örümcek Adam", çocuklara tanımadıkları insanlara karşı mesafeli olmaları, herkesten hediye alınmaması gerektiği, cep telefonu, tablet ve bilgisayara bağımlı olunmaması konusunu oyunla anlattı.

Çocuk tiyatrosu yazarı Tolga Senem, bu oyunları birçok yerde sergilemeye çalıştıklarını belirterek, "Biliyoruz ki;  çocuklara öğretmenin en etkili yolu budur. Bu yüzden çocuklara öğretebilmek adına bu şekilde karakterler kullanıyoruz. Oldukça da etkili olduğunu görüyoruz. Çocukları eğitmek çok kolaydır, önemli olan ilgisini çekmektir. Biz de bunu başardığımıza inanıyoruz.  Burada çocukların ilgisi, oyunumuzu sessiz bir şekilde izlemesi bizi şaşırttı. Bize burada yardımcı olan belediye başkanımıza teşekkür ediyorum" dedi. Oyuncular, sergiledikleri oyunun sonunda çocuklarla fotoğraf çektirdi.

 AA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Örümcek Adam’dan çocuklara iki tavsiye
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör