poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

Örnek projeye övgü

Çal Belediyesi’nin şirketi olan Yeşil Çal A.Ş.’nin 2015 yılında hizmete açtığı tekstil atölyesini ziyaret eden Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı  ve AK Parti Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu, projenin  örnek  olduğunu söyledi. Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ise, “Anka Kuşu gibi küllerinden doğan tekstil atölyemiz kadın istihdamı için örnek teşkil ediyor” dedi.

23-06-2018 10:22

AK Parti Milletvekili Sema Ramazanoğlu, ziyaret ettiği Çal ilçesinde Belediye Başkanı Fethi Akcan’ı makamında ziyaret etti, önümüzdeki günlerde hizmete girecek olan Huzurevi’ni ve belediyenin şirketi olan Yeşil Çal A.Ş.’nin tekstil atölyesine gezdi. 

Ramazanoğlu, tekstil atölyesinde çalışan kadınlarla sohbet etti, yemek sırasına girip kendi yemeğini aldıktan sonra çalışanlarla birlikte yemek yedi. Çalışmalar hakkında Başkan Akcan’dan bilgi alan Ramazanoğlu, “Kadınlarımız nüfusumuzun yarısını oluşturuyor ama kadın iş gücüne katılım oldukça düşük. Kadınlarımızın aile bütçesine katkıda bulunması, aile içi şiddetin ve diğer olumsuzlukların önüne geçilebilmesi için ancak istihdam ve kadınların ekonomik özgürlüğünü kazanmasıyla geçebiliriz. Çal Belediye Başkanı Akcan’ı yürekten kutluyorum. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yapması gerekeni Denizli’nin küçük ve şirin ilçesinde belediye yapmış. Bu proje, bakanlık ve Avrupa Birliği tarafından desteklenmelidir” dedi.

Küllerinden doğdu
Başkan Akcan ise, tekstil atölyesini 3 yıl önce açtıklarını, tüm çalışanlara eğitimler verildiğini, ardından ekonomik sıkıntılar yaşadıklarını, bazı çalışanların maaşlarını aylarca ödeyemediklerini söyleyerek, “Tekstil atölyesinin siyasi olarak şahsıma zarar vereceğini söylediler. Para kazanmıyordu, kapatmamızı söylediler. Burası kadınlarımız için açılmıştı. Direndim. Kapatmayacağız dedim. Şimdi çalışanlar maaşlarını gününde alıyor. Atölye iş bağlantılarını yaptı, haftanın 6 günü full çalışıyor. Kadınlarımız üretiyor ve aile ekonomilerine katkıda bulunuyor. Çok zor günler yaşadık. Tekstil atölyemiz bitti, öldü derken anka kuşu gibi küllerinden doğdu. Çok mutluyum. Burası, kadın istihdamını teşvik etmek için örnek bir iş yeri. Bacasız sanayinin Çal’da gelişmesi için çabalıyoruz” diye konuştu.
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Örnek projeye övgü
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör