poyrazoğlu otomotiv etiler

Ornaz Vadisi’ne görkemli açılış

Merkezefendi Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan ve ekolojik doğa parklarının en güzel örneklerinden biri olan Ornaz Vadisi’nin açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi. Denizlililer Ornaz Vadisi’nin açılışına akın ederken, yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda iftar sofrası kuruldu. Mustafa Ceceli’nin de konser verdiği açılışta Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Türkiye’de 900’ü aşkın ilçe arasında en çok vizyon proje üreten belediyeyiz” dedi. 

11-06-2018 16:24

Merkezefendi Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan, ekolojik doğa parklarının en güzel örneği olarak gösterilen Ornaz Vadisi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışta yaklaşık 2 kilometrelik iftar sofrası kuruldu. Denizlililer açılışa akın etti. Kurulan iftar sofrasında on binler oruç açtı, dua etti.

Açılışa Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Hasan Karahan, Merkezefendi İlçe Kaymakamı Şükrü Görücü, AK Parti Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve protokol üyeleri katıldı. 

Bakan Zeybekci’den teşekkür
Açılış töreninde yaklaşık 2 kilometrelik iftar sofrasında vatandaşları selamlayan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yoğun bir ilgiyle karşılandı. Bakan Zeybekci, “Ornaz Vadimizin açılış töreninde 30 bin vatandaşımızın iftar sofrasında olduğunu görüyoruz. Bugün burada her şey bir araya gelmemiz içindi. Allah kabul etsin. Merkezefendi Belediye Başkanımız Muhammet Subaşıoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi. 

Ceceli’den konser 
Ornaz Vadisi’nin açılışında sahne alan ünlü sanatçı Mustafa Ceceli, en güzel şarkılarını Denizlililer için söyledi. Ünlü sanatçı, Denizlililere unutulmaz bir Ramazan gecesi yaşattı. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Mustafa Ceceli’ye plaket vererek, teşekkür etti. 

“Sizlerin dua ve desteğiyle başardık”
Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Ornaz Vadisi’nin açılışına akın eden Denizlililere teşekkür etti. Başkan Subaşıoğlu, “200 dekarlık alan üzerinde inşa ettiğimiz Ornaz Vadimiz, sadece Merkezefendi’nin değil, Denizli’nin değil, Ege’nin değil, tüm Türkiye’nin en güzel rekreasyon projesidir. Hayırlı olsun. İçerisinde aşağı kıyı yolundan, yukarı kıyı yoluna Ornaz kafesinden kır kahvelerine, ateşli piknik alanlarından ateşsiz piknik alanlarına, ATV parkurundan at yoluna sağlık, kardeşlik, mutluluk adındaki üç ayrı köprüye kadar Ornaz Vadimiz,  Merkezefendimizin incisi. Yaklaşık 25 milyon liralık bir yatırımla yaptığımız bu vadi sizlerin hizmetinde olacak. 4 yıllık bir belediye olmamıza rağmen sadece Denizli’deki 19 ilçe arasında değil tüm Türkiye’de 900’ü aşkın ilçe arasında en çok vizyon proje üreten belediyeyiz. Sizlerin duasıyla ve sizlerin desteğiyle bunları yaptık” dedi.

2018 açılış yılı
2018 yılını vizyon projelerin açılış yılı ilan ettiklerini söyleyen Subaşıoğlu, “Şubat ayında Bereketler Toplantı Sergi Salonumuzun açılışını gerçekleştirmiştik. Bugün on binlerce hemşerimizin katılımıyla heyecanıyla, coşkusuyla ve aşkıyla Ornaz Vadisi’nin açılışını gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki günlerde Türkiye’nin en iyi projesi olarak gösterilen Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi Ve Nikâh Salonu’nun açılışını sizlerin desteğiyle 50 bin kişiyle açacağız. 2018 yılının sonuna kadar önce Merkez Kütüphane’nin, ardından  İmam Hatip Fen Lisesi’nin ve Engelsiz Yaşam Merkezi’nin açılışını yapacağız” diye konuştu.
Subaşıoğlu’na yoğun ilgi

Konuşma sonrası sahneden inerek Ornaz Vadisi’nin içinde piknik yapan Denizlilileri ziyaret eden Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Başkan Subaşıoğlu vatandaşlarla tek tek selamlaşarak hayırlı Ramazanlar diledi. 
Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ornaz Vadisi’ne görkemli açılış
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör