Örki’den  dördüncü kitap

Deha 20 Gazetesi Yazarı Mustafa Örki, İmam,  Din Gönüllüsü ve  Adanmış Hayatlar’ın ardından Yol Azığımız  adlı dördüncü kitabını yayınladı.  Örki,  insanoğlunun ana rahmine düştüğü itibaren bir yolcu olduğunu vurguladığı kitabında, insanoğlunun  bu yolculukta yalnız olmadığını anlatıyor. Örki kitabında, yaşanmış hikâyeleri de yer veriyor. 

19-12-2018 17:17

Gazetemiz yazarlarından din görevlisi  Mustafa Örki, “Yol Azığımız” adlı dördüncü kitabını okurlarıyla buluşturdu.   Boy Yayınları’ndan çıkan 143 sayfalık  Yol Azığımız kitabında, insanoğlunun ana rahmine düştüğü andan itibaren bir yolcu olduğunu ve  bu yolculuğun  bir imtihan olduğunu vurgulayan Örki, insanoğlunun bu yolculuğu rahat tamamlayabilmesi için doğru bilgiye ihtiyaç olduğunu anlatıyor. 

Kitabı hakkında okurlarını bilgilendiren Mustafa Örki,  “İnsanoğlu ana rahmine düştüğü andan itibaren yolcudur. Ana rahmi bizim  için cennet gibidir. Korunaklı ve üstü örtülü. Her şey rafine, biraz dar ama belli bir süreye kadar çok rahat. Sonra dünyaya gelişten ölüme kadar geçecek süre içinde haklarımız ve vazifelerimiz var. Haklarımız yol bilgisi ve rehber iken vazifelerimiz ise bizi yaratanı tanımak, O’nu tazim etmek, çevremizde kim ve ne varsa onlara iyi davranmaktır.  Yol Azığımız adlı kitabımda, insanoğlunun bu yolculuğu rahat tamamlayabilmeleri için öncelikle azığa ihtiyaçları olduğunu anlatıyorum. Bu azık da ibadetler. Namaz, oruç, zekat ve hac bizi salih amellere taşıyacak azıklardır. Ve insanlar bu yolculuklarında yalnız değildir” dedi. 

Kitabında, yaşanmış hikayelerden de örnekler veren Örki’nin  2014 yılında yayınladığı ‘ İmam”, 2017 yılında çıkan “Din Gönüllüsü”, 2018 yılında ikinci baskısını yaptığı “Adanmış Hayatlar”  adlı  kitapları bulunuyor. 
Şengül  BOZ 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Örki’den  dördüncü kitap
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör