etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Eylül 2019 Pazartesi

Orada Duruverseydi Zaman “Kemal” müzikal belgeselinin gösterimi yapıldı

Sanatçı Pınar Ayhan’ın, Orada Duruverseydi Zaman “Kemal” isimli müzikal belgeseli, 19 Mayıs 1919’un 100.yıldönümü etkinlikleri kapsamında Merkezefendi Kültür Merkezi’nde Denizlililerle  buluştu. Salonu tıklım tıklım dolduran vatandaşlar, Atatürk’ün hayatının anlatıldığı gösteride duygu dolu anlar yaşadı. 

23-05-2019 12:18

Merkezefendi Belediyesi’nin 19 Mayıs 1919’un 100. yıldönümü etkinlikleri Sanatçı Pınar Ayhan’ın, Orada Duruverseydi Zaman “Kemal” isimli müzikal belgeseli ile sona erdi. Orada Duruverseydi Zaman “Kemal” isimli müzikal belgeseli Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gösterildi. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının anlatıldığı gösteriyi  Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Denizli Belediyesi eski başkanları Alı Marım ve Ziya Tıkıroğlu, Mimarlar Odası Denizli Şubesi Başkanı Mehmet Serdar Alayont ve çok sayıda kişi izledi. 

İki perdeden oluşan gösteride sanatçı Pınar Ayhan, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün doğumundan ölümüne, dönüm noktalarından devrimlerine, mücadelesinden liderliğine, bilineninden bilinmeyenine kadar birçok hikâyesini müzik ve slayt ile birleştirerek izleyiciye sundu. Duygu dolu anların yaşandığı gösteride Pınar Ayhan, Atatürk’ün sevdiği şarkıları da seyircilerle birlikte seslendirdi. Ayhan, ‘Efelerin Efesi’ni de bir efenin eşliğinde söyledi. Gösteri, sirenlerin çalması ile birlikte Mustafa Kemal Atatürk'ün anısına yapılan saygı duruşuyla sona erdi. Eşsiz gösteri, Denizlililer tarafından tam not aldı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, gösteri sonrası sanatçı Pınar Ayhan’ı tebrik ederek çiçek verdi. Başkan Doğan, “Milli mücadelenin 100. yılında büyük ve tek önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere samsuna çıkışının 100. yılı kutlu olsun. Merkezefendi Belediyesi olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını büyük bir coşkuyla kutladık. Çok keyifli bir gösteriydi. Hemşehrilerime  söz veriyorum, Merkezefendi yeni dönemde sanatla konuşulacak” dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Orada Duruverseydi Zaman “Kemal” müzikal belgeselinin gösterimi yapıldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör