etiler poyrazoğlu otomotiv

Okul kantinlerine erken denetim

Merkezefendi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yeni eğitim öğretim yılı başlarken okullar açılmadan  öğrencilerin en çok vakit geçirdiği yerlerden olan okul kantinlerinde denetim yaptı.

15-09-2018 10:54

Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelindeki denetlemelerine devam ediyor. Bu kapsamda zabıta ekipleri, pazartesi günü yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle ilçedeki okul kantinlerini ve kafeteryalarını denetledi. Kantinlerin yanı sıra okul çevresi ve güzergahlardaki tüm iş yerleri de denetimden geçti.  Denetimde iş yeri çalışanlarının ve mekanın hijyen kurallarına uyup uymadığı, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı, vergi levhası ve satışa sunulan ürünlerin standartlara uygunlukları incelendi. Ekiplerce yapılan denetlemelerin aralıksız devam edeceği bildirildi. 

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, denetimleri aralıksız sürdürdüklerini belirterek,  “Merkezefendi  sağlığın ve temizliğin ilçesidir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlığı bizler için her zaman önemlidir. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle ilçe sınırlarındaki okul kantinlerindeki ve kafeteryalarındaki denetim yaptı. Çocuklarımızın gıda ürünlerini tükettiği işletmeler, Merkezefendi Zabıtasının denetimi altındadır. Öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin içi rahat olsun” dedi. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Okul kantinlerine erken denetim
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör