poyrazoğlu otomotiv etiler

Öğrenciler sinema ile buluşuyor

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) arasında sağlanan iş birliğiyle ilimiz genelinde ortaokula devam eden öğrenciler sinema ile buluştu.

26-10-2017 18:57

“Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor Etkinliği” İş Birliği Protokolü kapsamında 12 bin 617 ortaokul öğrencisi özel bir AVM merkezindeki sinemada, 1402 kişilik guruplar halinde ücretsiz olarak “Ertuğrul 1890” filmini seyredecek.

İlk gruba İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’da katıldı. Oğuz, öğrenciler ile birlikte “Ertuğrul 1890” filmini seyretti.

Film başlamadan önce etkinlik hakkında değerlendirmelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Öğrencilerimizde ve toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencilerimizi hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, öğrencilerin hayal gücünü geliştirmesine imkân sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla imzalanan bir protokol kapsamında çocuklarımız sinema ile buluştular. Yaklaşık 9 hafta sürecek olan bu etkinlikte her hafta 1402 öğrencimiz sinemaya gelerek, 7 salonda aynı anda “Ertuğrul 1890” filmini izleme şansı bulacak. Geçmişten geleceğe bir köprü kurma açısında bu etkinliğe büyük önem veriyoruz.” dedi.

 

2017-2018 eğitim-öğretim yılının içerisinde uygulanacak olan program kapsamında; öğrencilerin kişisel gelişimlerini desteklemek kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak hedeflenmektedir. 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Öğrenciler sinema ile buluşuyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör