etiler poyrazoğlu otomotiv

Öğrenciler güvende

Yaz tatilinin ardından 200 bin öğrenci ve öğretmen  yeni eğitim-öğretim yılına, 17 Eylül'de çalacak ilk ders ziliyle başlayacak. Okulların güvenliğinin sağlanmasıyla ilgili düzenlenen toplantıda konuşan Vali  Hasan Karahan, “Amacımız 200 bin insanı ilgilendiren eğitim öğretim yılını huzurlu bir şekilde geçirmek” dedi.

15-09-2018 10:55

Pamukkale Halkeğitim Merkezinde düzenlenen toplantıya,Vali Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci,  Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcı, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Başgün, Daire Müdürleri, Okul Müdürleri, Muhtarlar, okul servisi yetkilileri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından katılımcılara seslenen Vali Hasan Karahan, okul güvenlik toplantısında amaçlarının toplumun tüm kesimlerinin bu konuya ilgisini ve hassasiyetini arttırmak olduğunu söyledi.

Vali Karahan, “Okullarımız pazartesi günü açılıyor. Hepbirlikte yaklaşık 200 bin öğrencimiz ve öğretmenimizle yollardayız. Bazı öğrencilerimiz  hafta başında okula başladılar. İlimizde ve bütün ilçelerimizde okullarımızın yöneticileri, muhtarlarımız, okul aile birliklerimiz, bu tür toplantılar yaptılar. Biz de ilimizin hem genel değerlendirmesini burada alalım hemde Pamukkale ilçesi genelindeki yapılan faliyetleri dinleyelim diye böyle bir toplantı düzenledik” dedi.

Denizli’nin eğitimin her alanında Türkiye’ye örnek bir şehir olduğunu vurgulayan Vali Karahan, “Eğitimle ilgili Denizlili vatandaşlarımızın desteğini ve ilgisini hepimiz biliyoruz. Bu konuda sıkıntımız yok. Bizlerde kamu görevlileri ve yerel yönetimler olarak elimizden gelen gayreti yapıyoruz. Amacımız 200 bin insanı ilgilendiren eğitim öğretim yılını huzurlu bir şekilde geçirmek. Buradaki başarımız aynı zamanda geleceğimizin de teminatı. Bu yüzden hepimizin bu konuda hassas ve dikkatli olması gerekiyor. Eğitimde görev alan paydaşlarımıza da sizlerin huzurunda özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Arkadaşlar proje ve programlarımızı anlattılar. Burada sizlerin görüş ve önerileri talepleri varsa gördüğünüz eksiklikleri dinlemek üzere heyet olarak bu gün buradayız” diye konuştu.

Vali Karahan’ın konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Yılmaz ile  İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Pınar Duymuş Acer, okullarda alınan ve alınacak olan güvenlik önlemleri hakkında bilgi verdi.

Haber Merkezi

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Öğrenciler güvende
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör