poyrazoğlu otomotiv etiler

Ödülü bu kez Denizli tavuğu aldı

Türkiye Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonu tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen 'Türkiye Ulusal Kümes Hayvanları Gösterisinde Denizli’den yarışmaya katılan Hasan Yılmaz’a ait Denizli Tavuğu, 96 puanla en iyi tavuk ödülünü aldı.

10-01-2018 17:42

Türkiye Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonu tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen  'Türkiye Ulusal Kümes Hayvanları Gösterisinde Denizli’den yarışmaya katılan Hasan Yılmaz’a ait Denizli Tavuğu, 96 puanla en iyi tavuk ödülünü aldı.

Bu yıl ilki gerçekleştirilen  'Türkiye Ulusal Kümes Hayvanları Gösterisi' 4-7 Ocak tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Gösterime 32 ilden 80 yetiştiriciyi katılırken, Gösteri kapsamında yetiştiriciler, çoğunluğunu süs tavuklarının oluşturduğu 30 ırkta yaklaşık 600 kümes hayvanını, yarışma için yetkililere teslim ettiler ve heyet tarafından başarılı hayvanlar derecelendi ve sahiplerine kupaları ve madalyaları verildi. Gösterimde İbik, kanat ve ayak yapısı, formu, desenleri, tüy ve göz rengi gibi kıstaslarla değerlendirilecek hayvanlar arasından "en bakımlı" olanları, farklı ülkelerden 6 hakemin puanlamasıyla belirlendi.

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ödülü bu kez Denizli tavuğu aldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör