poyrazoğlu otomotiv
27 Mayıs 2019 Pazartesi

Ödüllü yapılar sergilendi 

Mimarlar Odası Denizli Şubesi tarafından "16. Ulusal Mimarlık Sergisi" açıldı.  Sergide 2 yılda bir düzenlenen ulusal mimarlık yarışmasında dereceye giren proje ve yapılar yer alıyor.  

27-09-2018 16:16

İki yılda bir düzenlenen ulusal mimarlık yarışmasında dereceye giren proje ve yapılar Mimarlar Odası Denizli Şubesi ‘nde sergilendi.  Sergide, Mimar Sinan Büyük Ödülü’ne layık görülen Şevki Pekin’in eserlerinin yanı sıra,   Kamusal Alan Tasarımı Dalında ödüle layık görülen İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bostanlı Yaya Köprüsü gibi yapılar da yer alıyor. 

Denizli’den yarışmaya katılan tek aday eser olan Mimar Yavuz Selim Sepin’in Denizli Hükümet Konağı eserinin de yer aldığı sergi hakkında bilgi veren Mimarlar Odası Denizli Şube Başkanı Mehmet Serdar Alayont,  “Türkiye’de mimarlık mesleğini ve kültürünü geliştirme hedefiyle gündem oluşturan ilk kurumsal girişim olan ulusal mimarlık sergisi ödülleri programı Mimarlar Odası tarafında ilk kez 1988 yılında Mimar Sinan’ın 400’üncü ölüm yıl dönümü anısına düzenlendi. Bugüne kadar gerçekleşen 16. dönemde programa yaklaşık 2 bin 623 eser katılmış. Katılan eserler arasında 123 eser değerlendirilmeye layık görülmüş ve 24’ü ödül almıştır.  Bu eserlerin Denizli’de sergilenmesine talep ettik” dedi. 

Geçtiğimiz yıllarda ulusal mimarlık yarışmasına  Denizli’den de çok sayıda eserin katıldığını belirten Alayont, “Denizli bu yıl yalnızca Hükümet Konağı projesi ile yarışma da yer aldı. Biz isteriz ki; Denizli’den de çok sayıda eserler katılsın.  Denizli’de mimarlık açısından önemli proje ve yapılar mevcut” diye konuştu. Mimarlar Odası Denizli Şubesi Sergi Salonu’nda açılan 16. Ulusal Mimarlık Sergisi, 28 Eylül Cuma gününe kadar gezilebilecek. 
Şengül BOZ  

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ödüllü yapılar sergilendi 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör