poyrazoğlu otomotiv etiler

Ödüller en güzel sloganlara

Pamukkale Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne özel program düzenledi. Çevre duyarlılığına dikkat çekilen etkinlikte  resimli slogan yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi. 

06-06-2018 16:18

Deliktaş İlkokulu bahçesinde düzenlenen 5 Haziran Dünya Çevre Günü programına Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, belediye meclis üyeleri ile muhtarlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.  Etkinlikte Hüseyin Erikoğlu Anaokulu ve Ahmet Hanife Paralı Anaokulu öğrencileri atık maddelerden oluşan giysileriyle defile sundu.  Minik öğrenciler performanslarıyla dikkat çekti. Deliktaş İlkokulu, Ahmet Hanife Paralı ve Hüseyin Erikoğlu İlkokulu öğrencilerinin sergilediği  halk oyunları gösterisi büyük alkış aldı.

Deliktaş İlkokulu Müdürü Ahmet Kırgıl, törende yaptığı konuşmada 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün önemli olduğunu ifade ederek, “Çarpık kentleşme, sağlıksız sanayileşme, artan hava kirliliği gibi sorunlar doğayı kirletiyor. Doğayı en çok insan zarar veriyor. Bu tür etkinlikler geleceğimizin teminatı olan çocukların çevre bilincini oluşturmak açısından önemlidir” dedi. 

Her şey geleceğimiz için

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise, belediye olarak bir çok konuda hizmet verdiklerini ifade ederek, “Biz bilindik hizmetlerin yanında çevre konusunda da çalışmalar yapıyoruz. Türkiye’nin en büyük tematik kent ormanını hayata geçirerek çevre konusuna ne kadar önem verdiğimizi gösterdiğimizi düşünüyorum. Pamukkale Belediyesi olarak yaptığımız tüm çalışmaları geleceğe eser bırakmak adına yapıyoruz” dedi. 

Konuşmaların ardından, 5 Haziran Dünya Çevre Günü ile ilgili olarak düzenlenen resimli slogan yarışmasında dereceye giren eserler ödüllendirilirken,  okul yöneticilerine de teşekkür plaketi verildi. 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ödüller en güzel sloganlara
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör