poyrazoğlu otomotiv etiler
10 Aralık 2018 Pazartesi

Oda Orkestrası’ndan Yeni Yıl Konseri

PAÜ öğretim elemanları, lisansüstü öğrencileri ve Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi çalgı öğretmenlerinden oluşan Oda Orkestrası’nın Yeni Yıl Konseri beğeniyle dinlendi.

25-12-2017 17:24

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğretim elemanlarından, lisansüstü öğrencileri ve Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi çalgı öğretmenlerinden oluşan PAÜ Akademik Oda Orkestrası’nın Yeni Yıl Konseri sanatseverlerden tam not aldı.

Şefliğini Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Efe Akbulut’ın yaptığı Pamukkale Üniversitesi Akademik Oda Orkestrası’nın verdiği yeni yıl konserinin repertuvarında; Mozart, Piazzolla, Bizet, Hacıbeyov gibi yabancı sanatçıların bilinen eserlerinin yanında Tuğcular, Çalbudak, Kemani Kevser Hanım, Eroğlu gibi yerli sanatçıların eserleri de yer aldı. 
PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde verilen konsere solo performansları ile Muharrem Gürel Adak (bağlama), Orhan Dikici (keman), Neslihan KoğaDemirbacak (şan), Aykut Önder Sarıçiftçi (şan) ve Merve Nur Kale (şan) damga vurarak dinleyicilerin takdirini topladı.
Müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatan PAÜ Akademik Oda Orkestrası, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Bilge Can’ın konser sonunda tüm orkestra üyelerine hitaben Orkestra Şefi Prof. Dr. Efe Akbulut’a çiçek takdiminin ardından alkışlar eşliğinde son buldu.
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Oda Orkestrası’ndan Yeni Yıl Konseri
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör