poyrazoğlu otomotiv
23 Mayıs 2019 Perşembe

Obeziteyla savaşı konuştular

Çağın hastalığı obezite konusunda Pamukkale Üniversitesi Hastanelerinde önemli bir etkinlik gerçekleştirildi. PAÜ Hastaneleri Obezite Cerrahi Kursuna ev sahipliği yaptı.

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Laparoskopik Bariatrik Cerrahi Clinical Immersion isimli ikinci kez düzenlenen Obezite Cerrahi Kursu 21 Aralık 2016 tarihinde Genel Cerrahi AD. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Onur Birsen tarafından gerçekleştirildi.

Kursa Türkiye genelinden 6 uzman doktor katıldı. Doç. Dr. Onur Birsen, düzenli olarak yapılan bu kursların gerek üniversitemiz ve toplum sağlığı için gerekse Türkiye genelinde çok yaygınlaşan bu ameliyatlarda görülen problemleri en aza indirebilmek için oldukça önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca her hafta Pazartesi günleri Obezite Cerrahisi hakkında bilinçlendirme toplantıları yaptıklarını, Obezite hastalarına bu ameliyatlar hakkında bilgi verildiği ve obezitenin neden olduğu şeker hastalığı, hipertansiyon, uyku apnesi gibi hastalıkların tedavisinin de mümkün olduğunu sözlerine ekledi.

Yine Tip II diyabet hastaları içinde şeker hastalığından kurtulabilmeleri için ameliyatlar yaptıklarını bu konuda da halkı bilinçlendirdiklerini ifade etti.

Doç.Dr. Birsen Obezite hastalıkları tedavisi için bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirtti.YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Obeziteyla savaşı konuştular
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör