etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Haziran 2019 Perşembe

Nexans Denizli’den  Kaizen başarısı

Nexans Denizli Fabrikası, “TÇ11 Tavlama Makinası Karbon-Fırça Yanma Problemi” isimli projesi ile TMMOB İzmir Makine Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 5. Kaizen Paylaşımları Etkinliği’nde sergilenmeye haz kazanan 34 projeden biri oldu. 

19-02-2019 12:13

Nexans Denizli Fabrikası’nda görev yapan Bakım Mühendisleri Kamil Çiyim ve Ali Rıza Ceylanoğlu’nun liderliğini yaptığı problem çözme projesi, bu yıl etkinliğe başvuran 168 proje içerisinde Üretim Verimlliği kategorisi, Kobetsu-Kaizen sınıfında sergilenmeye hak kazanan 34 projeden biri oldu. 2014 yılından bu yana her yıl hayata geçen ve bu yıl Nexans’ın etkinlik sponsorlarından biri olduğu organizasyon, 22-23 Şubat 2019 tarihinde İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde yapılacak. Organizasyonda proje sunum ve sergilerinin yanı sıra “Hizmette Kaizen”, “Üretimde Kaizen”, “Dünya Klasında Üretime (WCM) Giden Yol” gibi konularda oturumlar gerçekleştirilecek.

Kaizen nedir?

Kaizen, belirli bir zaman diliminde müşteri memnuniyetinin ve rekabet gücünün artırılması amacıyla, süreçlere yönelik, çalışan, süreç, zaman ve teknolojide küçük ama etkili değişiklikler ile gelişme sağlamayı ve maliyetlerde düşüşü ifade eden kavramdır. Kaizen kelimesi, Japonca değişim anlamına gelen “kai” ve iyileştirme anlamına gelen “zen” sözcüklerinden oluşur, bütünsel olarak düşünüldüğünde “iyileştirerek değiştirme” anlamını taşır.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Nexans Denizli’den  Kaizen başarısı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör