poyrazoğlu otomotiv etiler

Narkotikte ramazan bilançosu

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, ramazan ayında iftar ve sahurlarda kalabalık arasında kamufle olan sokak satıcılarına göz açtırmadı. 20 gün içerisinde 14 ayrı adrese operasyon düzenlendi, yakalanan 36 şüpheliden 30’u tutuklandı. 

19-06-2018 16:16

Denizli Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, Denizli genelindeki önlemleri ramazan ayı ve bayram sürecinde daha da sıkılaştırdı. Sokaklarda uyuşturucuya geçit vermeyen narkotik ekipleri, kontrol ve uygulamalar ile vatandaşın sahur saatlerine kadar yoğun olarak bulunduğu camiler, parklar, alışveriş merkezleri, çarşı ve diğer şehir merkezi bölgelerinde güvenliği sağladı. Motorize narkotim unsurları ve sivil ekipler  geç saatlere kadar halkın sokakta olmasını fırsat bilerek kalabalık içinde kamufle olmaya çalışan sokak satıcılarına göz açtırmadı. 

İl merkezinde uygulanan sıkı tedbirlerin yanı sıra Denizli’ye geliş istikametindeki karayolları da denetim altına alındı. Yaz tatilinin başlaması ile artan karayolu trafiğinde kendilerine aile görüntüsü vererek özellikle Antalya’dan Denizli’ye uyuşturucu madde sevk etmeye çalışan kadın ve erkek şüpheliler narkotik ekiplerince oluşturulan uygulama noktalarında kıskıvrak yakalandı. Kadın şüphelilerin paketli uyuşturucu maddeleri iç çamaşırlarına gizleyerek kontrol noktalarından geçirmeye çalışmaları dikkat çekti.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri son 20 gün içerisinde il merkezinde 14 ayrı adrese operasyon düzenledi. Zehir tacirlerinin uyuşturucu maddeleri depolayarak satışa hazır hale getirdiği adresler titizlikle arandı. Narkotik madde arama köpeklerinin de katıldığı aramalarda bulunan uyuşturucu maddelere, madde tartım ve kullanımı için hazırlanan özel düzeneklere ve uyuşturucu madde ticaretinden sağlanan haksız kazançlara el konuldu.
Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yürütülen başarılı çalışmalar neticesinde 114 fişek halinde 203 gram esrar maddesi, 151 gram metamfetamin maddesi, 110 gram eroin maddesi, 52 adet ecstasy hap, 36 adet sentetik ecza, 5 gram sentetik kannobinoid maddesi yakalandı.
Uyuşturucu madde ticareti suçu kapsamında adli mercilere sevk edilen üç (3)’ü yabancı uyruklu 36 şüphelinin 30’u tutuklandı. Uyuşturucu madde kullanıcısı 48 şahıs hakkında yasal işlem yapıldı. 

Apartlara operasyon

Bu arada, uyuşturucu madde satıcılarından farklı zamanlarda uyuşturucu madde temin eden 54 kişi, apartlara yapılan operasyonlarda suçüstü yakalandı. Şahıslara uyuşturucu madde satan 2’si yabancı uyruklu 4 şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Sabah 05.00 sıralarında operasyon için harekete geçen Denizli Narkotik Suçlarla mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri aralarında Özel Hareket kuvvetlerinin de bulunduğu 36 ekiple il merkezinde 12 ayrı adrese eş zamanlı baskın düzenledi. Uyuşturucu madde ticareti yapan ve Polisten kaçmak için özel tedbirler uygulayan çetenin 12 şüphelisi yakalanarak göz altına alındı. 

Üç ay süren başarılı çalışmalar ve 08 Haziran sabahı yapılan operasyon neticesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 89 ayrı paket halinde 66 gram metamfetamin maddesi, 5 gram eroin maddesi, 4 gram esrar maddesi, 4 gram sentetik kannobinoid maddesi,25 adet ecstasy hap, 50 adet methadone hap, 3 adet av tüfeği, 2 adet tabanca, 3 adet kurusıkı tabanca, 26 adet mermi, kılıç,muşta, şok cihazı ve pos cihazları yakalandı. Uyuşturucu madde ticaretinden kazanıldığı değerlendirilen 15 bin 685 liraya el konuldu. 
Haber Merkezi


 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Narkotikte ramazan bilançosu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör