poyrazoğlu otomotiv etiler

Müzebüs Denizli'de

İçerisinde Rahmi Mustafa Koç Müzesi koleksiyonundan seçilmiş 70 objenin bulunduğu Müzebüs, Denizli’de. Ortaokulları ziyaret edecek olan Müzebüs, dört gün Denizli’de olacak.

29-05-2018 15:47

Rahmi M. Koç Müzesi koleksiyonundan seçilmiş 70 objeyle Türkiye’nin her yanındaki öğrencilerle buluşan Müzebüs, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı yolculuğuna Erzincan’dan başladı. Bu eğitim ve öğretim yılında 28 ilde 130 okulu ziyaret eden Müzebüs’ün yeni durağı Denizli oldu.

Müzebüs’ün Denizli turu Pamukkale Ortaokulu ile başladı. Pamukkale Ortaokulu’ndaki öğrenciler Müzebüs’ü gezerek tarihi objeleri merakla inceleyip, bilgi aldı. Müzebüs, 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu,  Irlıganlı Şehit Piyade Onbaşı Bayram Güzel Ortaokulu, Raşit Özkardeş Ortaokulu  ve son olarak TEGV Denizli Deliktaş Öğrenim Birimi’ne konuk olacak.

“Müze görmeyen çocuk kalmayacak” sloganı ile yola çıkan Müzebüs, bugüne kadar 2 bin 134 okulun 460 bin 049 öğrencisine ulaştı.  Gezici müze, bu yıl da 30 ilde 130 okul ve 30 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Müzebüs Denizli'de
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör