etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Eylül 2019 Pazartesi

Müşteriler tüm işlemleri kendisi yapıyor 

Çal ilçesinde Mehmet Gürel isimli manav, dükkanındaki ürünlerin fiyatlarını yazıp yanına terazi ve kasa koyarak evine gidiyor. Manavdan sebze meyve almak isteyen vatandaşlar ürünlerine kendi tartıp parasını da kasaya bırakıyor. Manavın ilginç uygulaması  görenleri şaşırtıyor. 

23-05-2019 12:17

Çal ilçesinde manavlık yapan Mehmet Gürel, eşine az rastlanır bir çalışma başlattı. Gün içerisinde işlettiği manavı akşam saatlerinde de çalıştıran Gürel, sabaha kadar açık olan dükkanı  bırakıp evine gidiyor. Ürünlerin altına fiyatlarını yazan Gürel, ilçe halkına güvenip alışverişlerindeki tüm işlemleri kendilerinin yapmasını sağlıyor. Manavdan sebze meyve almak için gelen vatandaşlar önce şaşırsa da ardından ürünleri poşetlere doldurup kendileri tartıyor. Vatandaşlar aldıkları ürünlerin fiyatını reyonlardaki  listeden öğrenip parasını  yan taraftaki kasaya koyarak alışverişi tamamlıyor. 

“Vatandaşlarımıza güveniyorum” 

Tezgahını günün belli saatlerinde kapattığı, daha sonra böyle bir fikir üretip kapatmama kararı aldığını söyleyen Gürel,  “Tezgahı akşamları kapatıyordum.  Düşündüm halkımıza güvenimizi  ispatlamak için geceleri, gündüzleri açık bırakıyorum. Kasa koydum,  teraziyi bıraktım, ürünlerin fiyatını üzerine yazdım.  Müşteriler kendileri geliyorlar geceleri ben gittikten sonra sebze veya meyve alıp kilosunu tartıp ne kadar ücreti varsa kendileri hesap edip kasaya parasını koyuyorlar. İlçemiz halkına ne kadar teşekkür etsem azdır,  halkımıza güveniyorum" dedi.  İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Müşteriler tüm işlemleri kendisi yapıyor 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör