poyrazoğlu otomotiv etiler

Müslümanların sorunları rapor haline getirilecek

AK Parti Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu heyetiyle  birlikte Avrupa'da artan İslamofobi eğilimlerini incelemek ve araştırmak için Almanya’daki temaslarını sürdürüyor. 

13-04-2018 16:46

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ömer Serdar, AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara ve CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’dan oluşan heyet ile birlikte son zamanlarda artan İslamofobi ile ilgili Almanya’da incelemelerde bulunan Dr. Ramazanoğlu, Müslümanların yaşadıkları sıkıntılar ve oluşabilecek güvenlik sorunları ile ilgili bir rapor hazırlanacağını söyledi.

Yabancı düşmanlığından İslam karşıtlığına giden  süreçte,  manifest  görünümüyle açık hedefin kadınlar olduğunu belirten Dr. Ramazanoğlu, “Günümüzde İslam karşıtlığı en çok kadınlar üzerinden gerçekleştiriliyor. Berlin’de yaptığımız çalışmalarla kadınlarımızın neler yaşadığı, ne tür tehditlerle karşı karşıya kaldıkları, başörtülü sokağa çıktıkları zaman hissettikleri  kaygıları tespit ettik, yaşadıkları sorunlara yanıt aradık” dedi. 

Batıda giderek yükselen İslam karşıtlığı, kültürel ırkçılık ve yabancı düşmanlığından endişe duyduklarını ifade eden Dr. Ramazanoğlu , “İslamofobiye dayalı gerçekleştirilen, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Koca Sinan Camii’nin kundaklanması gibi radikal eylemleri endişe ile takip ediyoruz. Bu gibi eylemler Almanya’da ve diğer Avrupa ülkelerinde yaşayan Müslüman kardeşlerimiz için ciddi bir güvenlik tehdidine dönüşmektedir. Bu konuda Türk toplumu yalnız değildir. Devletimiz bu hususta önemli adımlar atmakta ve takibini yapmaktadır” diye konuştu. 
 Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Müslümanların sorunları rapor haline getirilecek
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör