etiler poyrazoğlu otomotiv
19 Haziran 2019 Çarşamba

MÜSİAD’da Akgün dönemi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Denizli Şubesi’nde yapılan genel kurul sonunda görev değişimi yaşandı, yeni başkan Mehmet Akgün oldu. MÜSİAD)Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, KOBİ'lere sunulan kredi imkanlarının ekonomiyi rahatlatacağını söyledi.

12-01-2019 11:14


MÜSİAD Denizli Şubesi’nin 22. Olağan Genel Kurulu, Dedeman Park Otel’de yapıldı. MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın da katıldığı genel kurulda iki dönemden bu yana başkanlık görevini yürüten İsmail Biltekin, aday olmadı. Tek listeyle gidilen seçimlerde Denizli Şubesi’nin yeni Başkanı Mehmet Akgün oldu. 

Genel Kurula katılan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, ekonomiyi değerlendirerek, 2019’dan umutlu olduklarını söyledi. Kaan, yıl sonu büyümeyi yüzde 3,6 - 3,8 beklediklerini, hükümetin üretimi destekleyen, enflasyonu düşürmeye odaklanan önlemlerinin 2019 yılında sonuçlarını vereceğini ifade etti.

KOBİ'lere verilen son desteklere de dikkat çeken Kaan, "Üretimi desteklemek amacıyla katılım bankalarının da içinde bulunduğu 12 bankanın desteğiyle yaklaşık 22 milyar dolarlık destek programı açıklandı. Bunları çok faydalı buluyoruz. Türkiye'deki üretimin yani cironun yüzde 64'ünü ve istihdamın yüzde 73'ünü KOBİ'ler sağlıyor. Onlara verilen kredilerin 2019'daki daralmayı rahatlatacağını düşünüyoruz" dedi. İş dünyasının ekonomik gelişmelere ilişkin karamsar olmaması gerektiğini dile getiren Kaan, daha fazla çalışacaklarını ve mücadele edeceklerini ifade etti. 

Türkiye'nin döviz, faiz ve enflasyon üzerinden saldırıları atlattığını vurgulayan Kaan,  "İlk üç ay, hizmet sektörünün yavaş olduğu bir dönem. İhracatta artışın devam edeceğini düşünüyoruz. Çünkü geçen sene 168,1 milyar dolar ihracatımız oldu. İthalatta bir miktar durağanlık devam edecek. Ama biz daha fazla üreterek ve aynı zamanda maliyetlerimizi de aşağı düşürecek şekilde çalışarak, tasarruf ederek bu işin üstesinden geleceğiz, özellikle ikinci yarıdan sonra" dedi.

AA

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - MÜSİAD’da Akgün dönemi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör