etiler poyrazoğlu otomotiv

Murat Yürekli’den veda ziyareti

Basın İlan Kurumu (BİK) Denizli Şubesi Müdürü Murat Yürekli, Ankara Basın İlan Kurumu Müdürlüğüne atandı. Deha 20 Gazatesi’ni ziyaret eden Yürekli, Denizli’de yaptığı görevden duydukları memnuniyeti diye getirdi. Ankara’ya tayin olan Yürekli, “Bir yanım hep Denizli’de olacak” diye konuştu.

13-02-2020 13:08

Basın İlan Kurumu Müdürü Murat Yürekli Deha 20 Gazetesi’ne ziyarette bulundu. Ziyarette Deha 20 Gazetesi Genel Müdürü Filiz Yığnak, Yazı İşleri Müdürü Koray Çağdaş ile gazetenin sorunlarını ve neler yapılması gerektiği konusunda istişarelerde bulundular. 

Denizli’de gazetelerin her zaman sorunlarının çözülmesinden yana olduğunu söyleyen Yürekli, “Denizli’de yaptığı görevden her zaman memnuniyet duydum. Kendim hep gazeteci olarak, diğer gazeteci arkadaşlarımın sorunlarına elimden kaldığı kadar yardımcı olmaya çalıştım. Şimdi buradan ayrılıyorum. Ancak bir yanım hep Denizli’de olacak” diye konuştu.

Deha 20 Gazetesi olarak, Yürekli’nin yerine asaleten atanan İdris Cirit’e de görevinde başarılar diliyoruz.           

Murat Yürekli’nin özgeçmişi

1971 Yılında Malatya’da doğdu. Gazeteciliğe çocukluğunda gazete dağıtıcısı olarak başladı. Malatya başta olmak üzere Adana ve İstanbul’da uzun yıllar yerel, ulusal gazete ve televizyonlarda 20 yılı aşkın muhabirlik ve yöneticilik yaptı. Sosyoloji Eğitimi aldı. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansımı tamamladı.

TRT’de 5 yıl boyunca Yayınlanan Kırılma Noktası Haber Belgeseli’nin koordinatörlüğünü yaptı. Yine TRT’nin farklı kanallarında yayınlanan ‘Şark Pazarı ve Fırat’tan Dicle’ye isimli belgesellerin yapım ekibinde yer aldı. Anadolu Ajansı’nda kısa bir süre,  ‘Savaşın Çocukları, Yaralı Kent Halep, Arakan Gerçeği, Dünya Ateş Topu’ gibi kısa multimedya belgeseli yaptı. Basın İlan Kurumu’nda sırasıyla, Samsun, Elazığ, Ordu ve Denizli Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Murat Yürekli, Sürekli Basın Kartı Sahibi olup, evli ve 2 çocuk babası. 

Koray ÇAĞDAŞ

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Murat Yürekli’den veda ziyareti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör