poyrazoğlu otomotiv etiler
10 Aralık 2018 Pazartesi

“Müjdeler umudumuzu perçinledi”

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin yeni yıla girerken şehirlerine dair verdiği müjdelerden büyük memnuniyet duyduklarını açıkladı.

02-01-2018 17:06

Bakan Zeybekci’nin Denizli’ye dair yeni yıl müjdeleri iş dünyasında ses getirdi. Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, kendilerinin de 2017’nin son DTO Meclis toplantısında dile getirdikleriDenizli-Aydın Otobanı Projesi’nin, bu yıl başlayıp tamamlanacak olmasını Bakan Zeybekci’dende duymaktan mutlu olduklarını ifade etti. Böyle bir yatırımın Denizli ve çevresine büyük değer katacağına inandıklarını vurguladı. Ayrıca, ülke olarak ihracatta Cumhuriyet tarihinin en yüksek ikinci değerine ulaşılmasının sevincini yaşadıklarını paylaştı.
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin yeni yıla girerken Denizli-Aydın Otobanı Projesi’nin ihale aşamasında olduğunu ve 2018 yılında bu projenin başlayarak tamamlanacağını duyurması, sevinçle karşılandı.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu Dönem Sözcüsü Uğur Erdoğan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin 2017’yi değerlendirdiği yılın son basın toplantısında, 2018 yılında teşvik ve desteklemeler ile ekonominin daha da iyi hale geleceğini dile getirdiğiniduymaktan iş dünyasında büyük bir memnuniyete yol açtığını kaydetti.Erdoğan ayrıca, Bakan Zeybekci’nin de dile getirdiği gibi üretim, istihdam ve ihracatta daha büyük rakamlara ulaşabilmek için çalışacakları yeni bir yıla girdiklerini de dile getirdi. DTO Başkanı Erdoğan, “Sayın Bakanımızın da ifade ettikleri gibi, ekonomide iyi geçen bir yılın ardından iş dünyası olarak 2018’deki 169 milyar dolarlık hedefe doğru yönümüzü çevirdik. Geçen yıl, Türkiye'ye dair negatif öngörülerin hepsinin tek tek boşa çıktığını gördük. Ülke olarak, 2016’nın 15 Temmuzundaki işgal girişimi ve hemen ardından başlatılan algı operasyonları ile ilgili mücadelemizle gerek büyümede, gerek ise üretimde, ihracatta ve istihdamda çok önemli başarılara imza attık. Böylelikle, 2018’eiyi bir ivme ile girdik. Geçen yıl yaptıklarımız bu yıl için iyi bir alt yapıdır. İnanıyoruz ki, ülkemiz 2017’deki başarısını 2018'de de yineleyecektir!” dedi.

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “Müjdeler umudumuzu perçinledi”
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör