poyrazoğlu otomotiv etiler

“Müjde değil, icraat bekliyoruz”

Türkiye Kamu Sen Denizli İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Rayif Kurşunoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı’ndan önce sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesini istedi. 

02-03-2018 17:04

Sağlık çalışanlarının bir çok sorunla boğuştuğunu kaydeden  Türk Kamu Sen Denizli Temsilcisi Rayif Kurşunoğlu, “Sağlık çalışanları yetersiz istihdam, yoğun iş yükü, şiddet ve ekonomik kayıplar gibi çalışma hayatında birçok sorunla uğraşmaktadırlar. Çalışanlar, sorunlarına çözüm beklerken; sürekli müjdeler verip oyalamak, ortaya somut bir şeyler koymamak bir gelenek halini almıştır.  Başta yıpranma payı olmak üzere özlük haklarında iyileştirilmelerin yapılacağı yıllardır söylenmeye devam etmektedir. Siyasilerimizin kamuoyuna müjde olarak sunduğu bu tür açıklamalar yaparken, icraata geçirememeleri düşündürücüdür.5 yıldır sürekli olarak yıpranma payı müjdesi verilmektedir ama ortaya çıkan somut bir adım yoktur” dedi. 

Müjdeler usandırdı

Sağlık çalışanlarının müjde değil, icraat beklediğinin altını çizen Kurşunoğlu, “Artık her 14 Mart Tıp Bayramı, yerine getirilmeyen ve bir sene sonraki tıp bayramında tekrar edilen müjdelerin verildiği bir tarihe dönüştürülmüştür.  Çalışanlar müjde duymaktan usanmış, sözlere doymuştur. Kısacası sağlık çalışanları artık söz duymaktan yorulmuş, müjdeler dinlemekten sıkılmıştır.  Herkes icraat görmek istemektedir. Türk Sağlık Sen ailesi olarak bizler, sağlık çalışanlarının bu beklentisinin karşılanması adına hazırlanan bir tasarı var ise bir an önce kamuoyu ile paylaşılmasını ve sosyal taraflar ile en kısa sürede istişare edilerek yasalaşmasını istiyoruz. Lafla peynir gemisi yürümüyor, kuru laf karın doyurmuyor” diye konuştu. 

Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “Müjde değil, icraat bekliyoruz”
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör