poyrazoğlu otomotiv etiler
5 Ağustos 2020 Çarşamba

Muhteşem Yüzyıl kıyafetlerini sergilediler

Çal ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İŞ-KUR işbirliğiyle düzenlenen el sanatları  kurslarına katılan kursiyerler yaptıkları el emeği göz nuru ürünleri sergiledi. Kursiyerler tarafından hazırlanan Muhteşem Yüzyıl dizisindeki kıyafetler yoğun beğeni topladı.

14-06-2019 10:41

İlçede kadınlar tarafından hazırlanan filmografi, ahşap boyama, tel kırma, kabak oyma, nakış, keçe, seramik, el işlemeleri, kağıt rolyef gibi çeşitli ürünler sergide yer aldı. Kursiyerlerce yapılan eserlerin sergilendiği etkinlikte, kursiyerler tarafından dikilen kıyafetleri giyip lise ve ilkokul öğrencileri podyuma model olarak Muhteşem Yüzyıl  konsepti ile çıkarken, defile büyük beğeni topladı. 

Açılışa  Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Ekici, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Talat Çetinkaya, Milli Eğitim Müdürü Yasin Temel, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Kula, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, kursiyerler ve davetliler katıldı. 

Kurs sayısı 57’ye ulaştı 

Çal Halk Eğitim Merkezi Müdürü Talat Çetinkaya,  başarılı geçen 2018-2019 eğitim öğretim yılında hazırlanan ürünlerin sergide görücüye çıktığını belirterek, “Kursiyerlerimizin hazırlamış olduğu el emeği göz nuru sergimiz açıldı. Hem protokol hem de misafirlerimiz sergimizi gezdi, büyük takdir topladı. Sergimizde kursiyerlerimizin yapmış oldukları ürünler ev ekonomisi içinde satışa sunuldu. Bugün itibariyle açmış olduğumuz kurs sayısı 57’ye ulaştı, kursiyer sayımız ise bin 200’dür. İş-Kur destekli kurslarımızı sürdürmekteyiz. İş-Kur’la en çok kurs açan ilçe durumundayız” dedi. İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Muhteşem Yüzyıl kıyafetlerini sergilediler
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör