etiler poyrazoğlu otomotiv
26 Ağustos 2019 Pazartesi

MUHTARLAR MAHALLELERİNİN DERTLERİNİ ANLATTI

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Merkezefendi ilçesi Mahalle Muhtarlarıyla kamu kurum yetkililerini biraraya getirdi. Muhtarların sorunlarını dinleyen, taleplerini alan Vali Altıparmak, konuların çözümü ve incelenmesi noktasında ilgili kurumlara talimat verdi.

Valilik Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya; Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Vali Yardımcısı Ekrem Büyükata, Vali Yardımcısı Kemal İnan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yıldız, daire müdürleri ile muhtarlar katıldı.  

 

Alt yapı müjdesi

Toplantıda ilk olarak Belediye’nin yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, özellikle DESKİ ve altyapı çalışmaları hakkında Muhtarlara açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında altyapı projelerini 2017 yılının Şubat ayında bitirmeyi planladıkları müjdesini veren Başkan Zolan, bu tarihten itibaren geçici olarak yapılan asfalt yamalarının kazınarak balıksırtı asfaltların yapılacağını söyledi.

 

‘Muhtarlar önemli görev yapıyor’

Muhtarları dinleyen Vali Altıparmak, halkın sorunlarını yetkili mercilere en iyi muhtarların taşıyabileceğini söyleyerek; “Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakanımızın ve Sayın Bakanımızın Ankara merkezde düzenli olarak muhtarlarla toplantı yapması doğrultusunda bizde koordineli olarak bu toplantıları İlimizde sizlerle gerçekleştiriyoruz. Bizler vatandaşlarımızın istek, öneri ve şikâyetlerini alıp değerlendirirken vatandaşlarımızın kendilerinin ilgili idare birimlerine müracaatlarını beklemeden doğrudan temas kurmak adına toplumun temsilcileri konumunda olan siz muhtarlarımızla bu toplantılarımızı gerçekleştireceğiz. Bizlerin mahallelerdeki herkesi tek tek tanıma şansı yok. Mahallelerdeki olumsuzluklara da en iyi şekilde ulaşılabilecek olan sizlersiniz. Bu çerçevede sizlere büyük görevler düşüyor. Mahallenizde yaşlı, engelli, ihtiyaç sahibi, öksüz, şehit ve gazi yakınları ve diğer ihtiyaç sahiplerinin durumları ile ilgili bilgileri bize en iyi aktaracak olan sizlersiniz. Bu görevlerin ifasında da sizlerin gerekli hassasiyeti göstereceğinize inanıyoruz” dedi.

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - MUHTARLAR MAHALLELERİNİN DERTLERİNİ ANLATTI
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör