poyrazoğlu otomotiv etiler
30 Mayıs 2020 Cumartesi

Müftüler fidan dikti

Denizli İl Müftülüğü'nün organize ettiği Ekim Ayı İlçe Müftüleri Toplantısı  Baklan’da yapıldı. İl Müftüsü  Mehmet Aşık başkanlığında bir araya gelen 19 ilçe müftüsü ceviz fidanı dikti. 

10-10-2019 12:05

İlçe Müftüleri toplantısına ev sahipliği yapan Baklan İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Baklan Şubesi'ne ait olan Yukarı Saylam mevkiinde bulunan beş dönüm arazi üzerine ceviz fidanı dikimi gerçekleştirildi. Fidan  dikim etkinliğine İl Müftüsü Mehmet Aşık, Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, Baklan İlçe Müftülüğüne Vekalet eden Bekilli İlçe Müftüsü Muhammed Yusuf Yaşar ile il müftü yardımcıları ve ilçe müftüleri katıldı.  

Etkinlikte konuşma yapan İl Müftüsü Mehmet Aşık,“Diyanet İşleri Başkanlığımızın ülkemiz genelinde farkındalık oluşturmak için geçtiğimiz pazar günü sabah namazından sonra icra ettiği ağaç dikim kampanyası ilimizde ve ilçelerimizde gerçekleştirilmiş olup bunun yanında ilçe müftüleri toplantısı münasebetiyle bir arada olduğumuz Baklan İlçemizde de bugün ağaç dikimi gerçekleştirdik. Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz’ buyuran Peygamber Efendimizin  sünnetine uygun olarak icra edilen bu faaliyetin toplumsal farkındalık oluşturmasını dilerim” dedi. 

Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever ise, “İlçe Müftümüzün teklifiyle heyecanlandığımız ve derhal gereğini yerine getirdiğimiz ağaç dikim faaliyetimizin hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu. İl Müftüsü Aşık ve ilçe müftüleri diktikleri ceviz fidanlarına kendi elleriyle can suyunu vermeyi unutmadı. Haber Merkezi

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Müftüler fidan dikti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör