etiler poyrazoğlu otomotiv
17 Şubat 2020 Pazartesi

Müftü sahnede

Müftü Ahmet Hulusi Efendinin Denizli’de Milli Mücadeleyi başlatmasının 100. Yılı törenleri kapsamında Bağbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Müftü” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

17-05-2019 10:25

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe Vali Yardımcısı Celalettin Cantürk, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Denizli Müftüsü Mehmet Aşık, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yrd. Mustafa Gökoğlan, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bağbaşı İmam Hatip Lisesi öğrencisi Emre Bekir Deveci’nin Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda, Denizli’nin Milli Mücadeleye katılışının lideri ve İstiklal Savaşımızın öncülerinden Müftü Ahmet Hulusi Efendinin hayatının canlandırıldığı “Müftü” adlı tiyatro programa katılan herkesi yüz yıl öncesine götürdü. Denizli halkının 15 Mayıs’ta milli mücadelenin ateşini yakarak, düşmana Anadolu’nun geçilemeyeceğini kahramanca gösterdikleri yüz yıl önceki aynı ruh, inanç ve coşkuyu tüm seyirciler bir kez daha yaşadı.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Müftü sahnede
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör