Mucize değişimin sahibi İbrahim Balın’ı akrabaları bile tanıyamıyor

Denizli’de hiper obezite sebebiyle 180 kilo olan İbrahim Balın, tüp mide ameliyatı ile 6 ayda 80 kilo vererek inanılmaz bir değişimin kahramanı oldu.  Akrabalarının bile yolda görünce tanıyamadığı  Balın, “Fırtına gibiyim” dedi.

07-10-2019 19:22

Tavas ilçesinde yaşayan İbrahim Balın, 180 kilograma varan aşırı kiloları nedeniyle ciddi sağlık problemleri yaşamaya başlayınca tüp mide ameliyatı olmaya karar verdi. Balın, özel bir hastanede kilolarından kurtulmak  tüp mide ameliyatı oldu. Ameliyatın ardından hızlı bir şekilde kilo vermeye başlayan Balın, 6 ayda yaklaşık 80 kilo vererek 100 kilograma düşmeyi başardı. Balın, şimdi eski kıyafetlerini giyip gülümseyerek fotoğraflar çektiriyor.  

“Ameliyat olmaya karar verdim”

6 ayda 80 kilo vererek büyük bir başarıya imza atan Balın, tüp mide ameliyatı olmaya geçirdiği bir rahatsızlıktan sonra karar verdiğini söyledi.  Şeker, uyku apnesi, kolesterol, tansiyon sorunları yaşadığını söyleyen Balın, “Kafamda soru işaretleri vardı. Doktorum bütün soru işaretlerini yok etti. Ameliyat olmaya karar verdim ve ertesi gün ameliyatım yapıldı” dedi. Ameliyat olduktan sonra sadece 3 gün hastanede kaldığını ve 6 aylık süreçte 80 kilo vermeyi başardığını aktaran Balın, “Ameliyat gerçekleştirdikten sonra kontrollerim sürdü. Diyetisyenle birlikte beslenme programları uyguladık.  6 ayda 80 kilo verdim. 180 kilodan 100 kiloya indim” diye konuştu.

“Akrabalarım bile tanıyamıyor”

Kilo verdikten sonra akrabalarının dahi kendisini tanımakta güçlük çektiğini ve eski  sıkıntılı hayatından kurtulduğunu belirten Balın, verdiği kilolar ile sağlıklı ve mutlu bir hayata kavuştğunu ifade etti. Balın, “Artık  fırtına gibiyim,  kimse tutamaz.  Eskiden  yapamadığım her şeyi  şu an rahatlıkla yapıyorum. Tabii ki, akrabalarımın hepsi şaşırdı. Hiç biri tanıyamadı, yolda görse tanıyamıyor çoğu.  Hepsi de  değişik bir gözle bakıyor”  söyleriyle yaşadığı değişimi anlattı.

Tüp mide ameliyatını gerçekleştiren Op. Dr. Aydın Keskin ise Balım’a  ‘hiper obezite’ teşhisini koyduklarını belirterek, “Balın zaten yaklaşık 80 kilo vermiş oldu. Daha önce ciddi sağlık problemleri vardı, şu anda gayet rahat hayatından memnun” diye konuştu. İHA

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Mucize değişimin sahibi İbrahim Balın’ı akrabaları bile tanıyamıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör