poyrazoğlu otomotiv etiler

Minik yüreklerden anlamlı proje

Saime Aslan Anaokulu, teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek için Arkadaşım Kitap projesini hayata geçirdi. Minik öğrenciler kumbaralarında biriktirdikleri paralarla kitap alıp açık havada birlikte okudu. Minikler daha sonra kitapları köy okullarına gönderecek.

14-04-2018 11:28

Teknolojinin hızla gelişmesiyle  birlikte çocukların dünyasında kitapların yerini cep telefonları, tablet, bilgisayar ve televizyonlar aldı.  Çocuklarda bilinçsiz teknoloji kullanımının bağımlılığa dönüşmesi nedeniyle kurumlar farklı çalışmalarla öğrencileri kitaba yönlendirmeye çalışıyor. Bu çalışmalara Saime Aslan Anaokulu, öğretmenleri ve veliler miniklerle birlikte anlamlı bir projeyle destek verdi. 

Saime Aslan Anaokulu yönetimi ve öğretmenleri veli eğitim seminerlerine destek proje hazırladı. 5 adımdan oluşan projenin 4 etabı tamamlandı. Okuldaki minikler önce aileleriyle birlikte kumbara yaptı, para biriktirdi. Okulda öğrencilere tasarruf ve kitapla ilgili söyleşi düzenlendi. Ardından öğrenciler Kitap Fuarı’na giderek biriktirdikleri parayla kitaplar satın aldı. 

Projenin 4. etabında okul bahçesinde Açık Hava Kütüphanesi oluşturuldu.  Minikler öğretmenleri ve aileleriyle birlikte oluşturulan kütüphanede stantları gezdi, kitap okudu. Etkinliğe Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, kardeş okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı. Açık Hava Kütüphanesi’nde oluşturulan kumbaraya da veliler ve öğrenciler kitap bağışında bulundu. 

Projenin son etabında kumbarada toplanan kitaplar kargo ile ihtiyacı olan okullara gönderilecek. Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, projeyle  minik öğrencilere kitap sevgisinin yanı sıra paylaşım kültürünün de aşılandığını belirterek okul yönetimini ve öğretmenleri kutladı.

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Minik yüreklerden anlamlı proje
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör