etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Eylül 2019 Pazartesi

Minik öğrencilerden anlamlı bağış

Arif Yalınkaya İlkokulu 3-C sınıfı öğrencileri, kendi tasarladıkları takıları satarak elde ettikleri paraları, lösemi hastalarına yaptıkları yardımlarıyla bilinen Lösemili Çocuklar Vakfı’na bağışladı. Öğrencilerin duyarlı davranışı takdir topladı.

25-05-2019 11:05

Merkezefendi ilçesinde bulunan Arif Yalınkaya İlkokulu 3-C sınıfı öğrencileri örnek davranışlarıyla büyük takdir topladı. Sınıf öğretmenleri Ayşe Akan’ın gözetiminde takılar tasarlayan öğrenciler, takıları yoğun çaba göstererek sattı ve 755 lira gelir elde etti. Satılan takılardan elde edilen 755 lira sınıf öğretmeni Ayşe Akan ve öğrenciler tarafından LÖSEV’e gönderildi. Öğrenciler anlamlı bir kampanyaya imza atarak tanımadıkları lösemili arkadaşlarının yanında olduklarını gösterdi. 

Sınıf öğretmenı Ayşe Akan, ‘’Yardımlaşma bizin en önemli değerlerimizden. Çocuklarım küçük elleri büyük düşünceleriyle ele emeği takılar yaptılar. Yaklaşık 1 ay boyunca büyük heyecanla çalıştılar. Bütün okulu gezip öğretmen ve öğrencilerden bu projemize destek istediler. Bugün kazandıkları parayı LÖSEV’e bağışladılar. Geleceğimizin ışığı olan çocuklarımız, yavrularımız solmasın. Kimsenin dünyası kararmasın. Tüm çabamız herkes hayat telaşı deyip koştururken, bir çocuğun görebildiği tek yerin hastane penceresi olmaması” dedi.

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Minik öğrencilerden anlamlı bağış
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör