poyrazoğlu otomotiv
27 Mayıs 2019 Pazartesi

Minik kayakçılardan çevre dersi 

Nikfer Kayak Doğa Turizmi Gençlik ve Spor Kulübü,  sezon açılışını çevre temizliği ile başladı. Kayak Merkezi’ndeki derelere, çalılıklara ve yola atılan çöpleri toplayan minik sporcular, büyüklerine çevre dersi verdi. 

09-10-2018 11:40

Kış sporları dalında Denizli’yi başarıyla temsil eden Nikfer Kayak Doğa Turizmi Gençlik ve Spor Kulübü’nün yaşları 10 ile 16 yaş arasında değişen sporcuları  Kayak Merkezi’ndeki çöpleri temizledi. Sezon açılışını çevre temizliği ile yapan kayakçılar, çöp dolu poşetleri taşımakta zorlandı. 

Nikfer Kayak Doğa Turizmi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Hakan Keysan, “Tesislerimizde yaptığımız sezon açılış pikniğiyle de bu kış dönemi öncesi ilk etkinliğimizi gerçekleştirdik. Lisans evrakları için bilgilendirme yaptık. Kondisyon antrenmanları için programımızı anlattık. Ardından, sporcularımızla birlikte Kayak Merkezi’nin çevresindeki çöpleri topladık ” dedi. 

Bozdağ’ın hızla kirlendiğini belirten Keysan, “Spor tesislerimizi Nikferliler ve sporcular olarak koruyup kollama görevi bizler için toplumsal bir sorumluluktur. Gelecekte bu tesislerde antrenör, sporcu ve yönetici olarak çalışacak olan yine bu sporcularımızdır. Yaşadığımız yeri korumak, çevre duyarlılığı geliştirmek ve spor alanlarımızı temiz tutmak ne kadar bizlerin sorumluluğundaysa, buralarda piknik ve spor yapan kesimlerin de çevreye karşı duyarlı olması, çevreyi kirletmemesi gerekir. Bizler kulüp olarak buraları korumakla sorumluyuz. Sizler de kirletmeyiniz!” çağrısında bulundu. 

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Minik kayakçılardan çevre dersi 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör