etiler poyrazoğlu otomotiv
19 Haziran 2019 Çarşamba

Mimarlar Odası, basın çalışanlarını ağırladı

Mimarlar Odası Denizli Şubesi yönetimi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kentteki basın mensupları ile kahvaltıda buluştu. Başkan Serdar Alayont ve DGC Başkanı Osman Nuri Boyacı ortak projeler geliştirme isteklerini dile getirdi. 

11-01-2019 11:07

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlanıyor. 1961 yılında gazetecilerin özlük haklarına yapılan düzenlemeler sonrasında kutlanmaya başlayan bu özel günde Mimarlar Odası Denizli Şubesi yönetimi kentteki gazeteciler ile kahvaltıda bir araya geldi. Çamlık  Mutfaksever’de gerçekleşen buluşmada gazetecilerin meslek sorunları konuşuldu. Yoğun katılımlı etkinlikte konuşan Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı, Denizli’de çok sayıda STK ve diğer kuruluşların desteğini hissettiklerini hatırlatarak, “Dilerim bu birliktelik her zaman sürer. Mimar Odası ile birlikte ortak projelerde yer almak isteriz” diye konuştu.

Etkinliğin ev sahibi Mimarlar Odası Başkanı Serdar Alayont da kısa bir konuşma yaparak gazetecilerin kamu görevi  yerine getirdiğini hatırlattı. Gazetecilik mesleğinin ulvi bir meslek olduğunu söyleyen Başkan Alayont, “Gazetecilik mesleği bizim için çok çok önemli. Gazetecilerle birlikte omuz omuza olmamız gerektiğine inanıyoruz. Türkiye’de maalesef gerek gazeteciler gerekse sivil toplum kuruluşları baskı altında bulunuyor” diye konuştu. Alayont , Gazeteciler Cemiyeti ile ortak projelerde yer alabileceklerini kaydetti. Başkan Alayont,  kısa konuşmasının ardından gazetecilere çiçek verdi.

Haber Merkezi 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Mimarlar Odası, basın çalışanlarını ağırladı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör