poyrazoğlu otomotiv etiler

Milli Mücadele ruhu yaşatıldı

Denizli’de binlerce kişi, Müftü Ahmet Hulusi Efendi önderliğinde 15 Mayıs 1919'da Yunanlıların İzmir'i işgal etmesinden 4 saat sonra Denizli'de başlatılan Milli Mücadeleyi,  Türk Bayraklarıyla Bayramyeri’ne  yürüyerek yaşattı.

16-05-2018 17:52

Müftü Ahmet Hulusi Efendi önderliğinde 15 Mayıs 1919'da Yunanlıların İzmir'i işgal etmesinden 4 saat sonra Denizli'de yakılan Milli Mücadele ateşi, 99. yılında da yeniden yaşatılarak etkinliklerle kutlandı. 15 Mayıs Milli Mücadele Günü’nde binlerce kişi Delikliçınar’dan Bayramyeri Meydanı’na yürüdü. 

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından Milli Mücadele Günü ilan edilen 15 Mayıs etkinlikler ikapsamında, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'ndan başlayarak Bayramyeri Meydanı’na kadar Milli Mücadele Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, askeri erkan ve ilçe belediye başkanlarının da katıldığı yürüyüş öncesi, Büyükşehir Belediyesi önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından yaklaşık 5 bin kişilik kalabalık, mehteran eşliğinde Atatürk Caddesi’nden Kayalık’a, oradan da Bayramyeri’ne kadar yürüdü. Türk Bayrağı ile renkli görüntüler oluşturan vatandaşlar ayrıca 30 metre uzunluğunda dev Türk Bayrağı’nı yürüyüşün sonuna kadar taşıdılar. 

Bayramyeri Meydanı’ndaki törenlerde ise Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Milli Mücadele’yi başlatan Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin 99 yıl önce açtığı sancağı açtı. Törenlerde Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin verdiği fetva da okundu. 

Ayhan AKAR

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Milli Mücadele ruhu yaşatıldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör