poyrazoğlu otomotiv etiler

Milli İttifak’tan ilk buluşma 

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün ile yönetim kurulu üyeleri, Milli İttifak’ı oluşturan Saadet Partisi, Demokrat Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni ziyaret eti, değerlendirmelerde bulundu.

17-05-2018 17:39

İYİ Parti İl Başkanı Hasan Akgün ve yönetim kurulu üyeleri Milli İttifak’ı oluşturan  partilerinin il başkanlarını ve yönetimlerini ziyaret etti. Sırasıyla Saadet Partisi, Demokrat Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni ziyaret eden Akgün,  karanlığa sürüklenen Türkiye’nin geleceği için oluşturulan Milli İttifak’ın önemine  vurgu yaptı. 

Saadet Partisi’ni ziyaret eden Akgün ve yönetim kurulu üyelerini, İl Başkanı Ahmet Eryılmaz ve milletvekili aday adayı Mehmet Akif Kocaman ile partililer karşıladı. Ziyaretten dolayı İYİ Parti İl Yönetimi’ne teşekkür eden Saadet Partisi İl Başkanı Ahmet  Eryılmaz, “Türkiye ve bölge son birkaç yıldır gergin bir ortam içinde.  İnşallah bu gerginlik yerini sukunete bırakır ve kardeşçe bir seçim yaşarız.  Dört parti arasında oluşturulan Milli İttifak, bir seçim işbirliği. Önümüze konulan baraj engelini ortadan kaldırılması adına yapılan bir çalışma” dedi.  
Türkiye’nin geleceği için Saadet Partisi’nin bu davranışın önemli olduğunu belirten İYİ Parti İl Başkanı Hasan Akgün, “Haziran baskın seçim, her ne kadar tuzaklarla dolu olsa da bunun üstesinden gelip Milli İttifak’ı  başarıya ulaşacağız. Türkiye’yi çocuklarımıza daha güzel bir şekilde emanet etmek istiyoruz.  Milli İttifak’ta  Türkiye’nin karanlığa sürüklendiğini görerek bilgelik gösteren Saadet Partisi iyi ki var” dedi. 

HALK BU İTTİFAKI OLUMLU KARŞILADI

İyi Parti İl Başkanı Hasan Akgün ve beraberindeki heyet daha sonra Demokrat Parti’yi ziyaret etti, İl Başkanı Aşkın Çelik’le görüştü. Ziyaretin ardından CHP’ye giden İYİ Parti İl Başkanı Hasan Akgün, İl Başkanı Mahir Akbaba ve yönetimiyle görüştü. Akgün, CHP ziyaretinde  yaptığı konuşmada,  “Erken seçim kararı ile partimi seçimin dışında tutmak istediler. Fakat 15 vatan kahramanı milletvekili bu oyunu  bozdu. İmza kampanyamızda destek olan Denizli il örgütüne de teşekkür ediyorum. Demokrasiyi savunan partilerin kurduğu Millet İttifakı’nın seçimin kazananı olacağına inanıyorum” dedi.

Halkın Millet İttifakı’nı  olumlu karşıladığını söyleyen CHP İl Başkanı Mahir Akbaba ise,  “Sahada bunun yansımasını görüyoruz. Kişisel temennim yerel seçimlerde de bu bütünlüğü korumak” dedi. Akbaba, seçim güvenliğine ilişkin Denizli’de endişeleri olmadığını belirterek “Hukukçu arkadaşlarımız örgütlü ve bilinçli şekilde hazır durumdalar. Aksiliklere müdahale edecekler” diye konuştu. 
Şengül BOZ  

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Milli İttifak’tan ilk buluşma 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör