poyrazoğlu otomotiv etiler

Milletvekili Kazım Arslan, ekonomideki son gelişmeleri sert eleştirdi

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dövizle sözleşmeden TL’ye geçiş, faiz çıkışı ve Varlık Fonu kararlarını değerlendirdi. “16 Nisan referandumunun maliyetleriyle karşı karşıyayız. Oldu olacak ülkenin tapusunu da Erdopan’a verelim” dedi.

14-09-2018 10:34

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dövizle sözleşmeden TL’ye geçiş, faiz çıkışı ve Varlık Fonu kararlarını değerlendirdi. Arslan, ülkenin 16 Nisan referandumunun maliyetleriyle karşı karşıya olduğunu belirterek, “Tek Hazine hesaplama yöntemini geçen ay değiştirmişlerdi, meğerse Tek Adam/Tek Damat modeline göre hazineyi ayarlamışlar. Padişah buyruğu gibi döviz kararnamesi çıkmaz. Siz öyle bir karar alınca her sözleşme dövizden TL’ye dönüyorsa, devleti borç altına soktuğunuz köprü, yol, hastane kurlarını neden dövizden TL’ye çevirmiyorsunuz? Kurumların itibarıyla bu kadar oynanırsa yatırım ve sermaye akışı daha çok duracak” dedi.

Milletvekili Arslan’ın açıklamasının devamında, “16 Nisan Anayasa Referandumu’nun getirdiği değişiklerin acısı, tek adam zihniyetinin maliyeti tek tek açığa çıkıyor. Yazıktır, Türkiye bir ailenin ve partinin hırsları yüzünden tüm kazanımlarını ve gücünü kaybediyor! Yiğit Bulutların aklıyla ekonomiyi kurtarmaya kalkanlar, bugün onları görevden alıp her koltuğa kendini atıyor. Atayan o, atanan o! Dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde böyle bir uygulama yoktur, olamaz da. Ancak diktanın olduğu ülkelerde olur bu yanlış kararlar. Yaşanan büyük ekonomik çöküşün hesabını vermesi gerekenler kurumların içini oyuyor, sonra da kendi tekellerine alıyor. Erdoğan’a bir saray yetmedi, peşinden yazlık saray yaptırıyor, şimdi de Ahlat’ta 1071 m2’lik Cumhurbaşkanlığı Köşkü yaptırmak istiyor. Ülkenin geldiği nokta belli olduğu halde, Cumhurbaşkanı paraları çarçur edecek yer arıyor. Oldu olacak ülkenin tapusunu da Erdoğan’a vereilm” dedi. Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Milletvekili Kazım Arslan, ekonomideki son gelişmeleri sert eleştirdi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör