poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

“Millete hizmet makamlarında hak yoktur"

Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’ye döndü. Partililer tarafından sevgiyle karşılanan Zeybekci, "Bizim yollarımız bitmez, durmak yok yola devam" dedi.

13-07-2018 16:21

Zeybekci, dün bakanlık görevini devrettikten sonra bugün geldiği Denizli'de kendisini karşılayanlarla selamlaştı, onlara teşekkür etti. Denizli’ye girişinde Çardak’ta Belediye Başkanı Mahmut Öztürk ve partililer tarafından karşılanan Zeybekci, Kocabaş’a geldiğinde de Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu ve partililer tarafından karşılandı. Zeybekci’ye son karşılama Turkuaz Plaza önünde yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Başkanı Necip Filiz, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçe belediye başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri Zeybekci’yi alkışlar ve konfetilerle karşıladı. 

Partilileri karşılama için teşekkür eden son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, millete hizmetkar olduğu için şükrettiğini, bu sevdanın bitmeyeceğini söyledi. Zeybekci,  "Bizim yollarımız bitmez, durmak yok yola devam. Allah bize yatakta nasip etmesin, son nefesimiz millete hizmet ederken gitsin, ülkemize, Denizli'mize hizmet ederken gitsin. Rabb'imin yarattığı her yaratığın birbirinden hakkı vardır. Haşeratın ve hayvanatın bile insanların üzerinde, insanların da belki onlar üzerinde mutlaka hakları vardır. Hakkın olmadığı tek bir yer vardır, o da millete hizmet makamlarında hak yoktur, devletin makamlarında hak yoktur ve siyasette hak yoktur. Orada hak millete aittir, orada hak partimize aittir. Onun için bize nerede görev verilirse, nerede hizmet etmemiz istenir ve uygun görülürse orada, makam olarak söylüyorum gönül olarak değil ama makam olarak en üstteki hizmet ne ise Allah şahittir ki bizim için de orada hizmet aynı önemdedir, aynı kıymettedir, aynı şerefte ve aynı onurdadır, aynı hassasiyetle yaparız" dedi. 

“Bir amelenin çocuğuna bu millet her şeyi nasip etti”
Birçok makama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teveccühü ve milletin takdiri ile geldiğini, Allah'ın millete hizmetkar olmak gibi ulu bir görevi kendisine nasip ettiğini ifade eden Zeybekci, "Bir amelenin çocuğuna, tütün tarlasından gelen bu çocuğa bu millet her şeyi nasip etti" dedi. Her şeyin güzel olacağını vurgulayan Zeybekci, teri soğumadan AK Parti ile yine köy köy, kasaba kasaba, mahalle mahalle, sokak sokak dolaşacağını, görevi devrettikten sonra milletvekilleri ile bunun programını yaptıklarını kaydetti.

Zeybekci, "Hiç kimse merak etmesin, bu memleket büyük bir memlekettir. Türkiye Cumhuriyeti devleti, çok büyük bir devlettir, çok büyük bir ülkedir. Başta Cumhurbaşkanı'mız olmak üzere yeni kabinemize de başarılar diliyorum. Rabb'im yardımcıları olsun. İyi olacak, güzel olacak Allah'ın izniyle. Durmak yok yola devam diyorum" ifadelerini kullandı.
Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “Millete hizmet makamlarında hak yoktur"
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör