etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Haziran 2019 Perşembe

Millet İttifakı’nda çapraz emanet

Yerel seçimler öncesi Büyükşehir Adayı Ümit Bahtiyar’a destek için Denizli’ye gelen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Musavvat Dervişoğlu, “CHP’nin Pamukkale ve Merkezefendi adayları bize emanettir. Ümit Bahtiyar da CHP’lilere emanet” dedi.

22-03-2019 10:38

Gündemi değerlendirmek ve seçim çalışmalarını takip etmek için Denizli’ye gelen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Musavvat Dervişoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ndeki toplantıya İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Millet İttifakı ve İyi Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar ile beraber İYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt da katıldı. Dervişoğlu, basın toplantısı öncesinde Acıpayam’da yaşanan depremle ilgili ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti, “Can kaybı olmaması tesellimiz oldu” dedi.

“İttifak adaylarımız bizlere emanet”

31 Mart yerel seçimleri ile ilgili partisinin ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar’ın çalışmalarını değerlendiren Dervişoğlu, “Milletvekillerimiz ve teşkilatımızın sürece katkısı bizleri gururlandırıyor. Öncelikle temennim vatandaşlarımızın bu seçimleri önemsemeleri ve bu seçimde üstlenmeleri gerek sorumluluğu yerine getirmeleridir. Bunun ön şartı da, şartlar ne olursa olsun oy kullanma oranının yüksek olmasıdır. Denizlili hemşehrilerime öncelikle sandıklara koşmaları noktasında temennilerimi iletiyorum. İYİ Parti olarak Türkiye genelinde CHP ile birlikte bir seçim işbirliği gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Denizli’de de büyükşehirle beraber bazı ilçelerde birlikte çalışma içerisindeyiz. Bu işbirliği içinde bir rekabettir. Dileriz ki sürdürdüğümüz dayanışma içerisindeki bu rekabet başarı getirir. Bu işbirliğinde her iki partinin adayları birbirine emanettir. Nasıl Merkezefendi ve Pamukkale’de CHP adayları İYİ Partililere emanetse, büyükşehirde de Ümit Bahtiyar CHP’lilere emanettir. Adayımızın sloganı belli. Üreten bir Denizli istiyor. Şeffaflık diyor. İsrafın son bulmasını istiyor. Kadrolarda liyakat istiyor ve eşit hizmet istediğini söylüyor ve bunu gerçekleştireceğini söylüyor” dedi.

“Seçimler bitecek, yine bir arada yaşayacağız”

Ülke gündemine ilişkin soruları yanıtlayan Musavvat Dervişoğlu, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yerel seçimler öncesinde kutuplaşmalara yol açabilecek ifadelerde bulunduğunu kaydederek, “Sonuç itibariyle seçimler bitecek ve bir arada yaşamaya devam edeceğiz. Bu bir siyasi rekabettir. Ortada bir düşmanlık yok. Dolayısıyla milletimizi birbirlerine karşı kutuplaştırmanın bir anlamı yok” diye konuştu.

“Kararsız oyların oranı yüksek değil”

İktidar tarafından seçmen üzerinde uygulanan baskıların sürdüğünü sözlerine ekleyen Dervişoğlu, “Kararsız oyların çok yüksek olduğunu sanmıyorum. Verilmiş bir karar var ancak bu kararın deklare edilmesini engelleyen bazı koşullar var. Bir çocuğunuz belediyede çalışıp diğeri de devlet dairesinde kamu görevlisi ise bir yakınınız da kamu kuruluşunda sözleşmeli olarak çalışıyorsa, içinde bulunduğumuz baskı ortamında anketörlere cevap vermeleri kolay olmuyor. Bence millet kararını vermiş, sandığın önüne getirileceği günü bekliyor” dedi.

Dervişoğlu, toplantının ardından Buldan’a hareket etti. İlçede ittifak adayının çalışmalarına destek vermek amacıyla bazı temaslarda bulundu. Ayhan AKAR

 

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Millet İttifakı’nda çapraz emanet
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör