etiler poyrazoğlu otomotiv

Millet İttifakı Adayı Ümit Bahtiyar, Baklan’da projelerini anlattı

Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar, Baklan ziyaretinde atlı konvoy tarafından karşılandı. İlçe sakinlerinin sevgi gösterisinde bulunduğu Bahtiyar, tarım modelini anlattı. Üretimin önünü açacaklarını söyleyen Bahtiyar, “ Hedefimiz Denizli halkının zenginleşmesidir. Üreten Denizli Modeli   ile huzurlu ve zenginleşmiş bir kent sağlamış olacağız” dedi. 

14-03-2019 15:53

Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar ilçe gezilerine devam ediyor. Baklan’da vatandaşlarla buluşan Bahtiyar, ilçe girişinde atlı konvoyla karşılandı. Sevgi gösterileri arasında ilçeye giriş yapan Bahtiyar, vatandaşlarla bir araya geldi. Millet İttifakı Baklan Belediye Başkan Adayı Hakan Orhan’ın seçim ofisini ziyaret eden Bahtiyar’a İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk de eşlik etti. 

Baklan gezisi sırasında vatandaşların dertlerini dinleyen Bahtiyar, Baklan Ovası’ndaki sulama sorununun 5 yıl içinde tamamen ortadan kalkacağını belirterek,  “Çivril, Çal, Baklan Ovası’ndaki sulama sıkıntısı herkesin malumu. Büyükşehir bize geçtikten sonra bu ovalarda 5 yıl içinde sulama ile ilgili herhangi bir sıkıntı kalmayacak. Çivril’de de söyledim, Çal’da da söyledim, Baklan’da da söylüyorum. Altını çiziyorum 5 sene sonra sulama sorunu kalmayacak” dedi. 

“15 yıldır yapmayanlar utansın”

Bahtiyar, Baklan’daki altyapı ve üst yapı çalışmalarının yetersizliğini vurgularken, “Bu çalışmalar zaten olması gereken çalışmalar. Biz altyapı, üstyapı çalışmalarını hizmet olarak söylemiyoruz ki zaten olması gereken, yapacağımız, vatandaşımızın hakkı olan çalışmalar bunlar. 21. Yüzyıl’da bunlar yapılmadıysa 15 yıldır bu altyapıyı yapamayanlar utansın” dedi.  Üreten Denizli Modeli ile çağdaş belediyecilik hedeflerinden bahseden Bahtiyar, “Tüketen bir toplum olmaktan çıkıp, üreten bir toplum olmak zorundayız. Bu noktada Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğü olacak. Üretimin önünü açacağız. İnsanlarımızı üretimde birbiri ile yarışır hale getireceğiz” şeklinde konuştu.

Üretimi arttırmak için ilk adımda üreticiyi destekleyeceklerini söyleyen Bahtiyar, “Ekipman başta olmak üzere üretimi arttıracak her türlü desteği vereceğiz. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak çiftçimizin elinden tutacağız. Artık yalnız olmayacaksınız. Gerek kooperatif, gerek birlik, gerekse şirket ortaklıkları ile sizlerle birlikte üreteceğiz. Gübrelerinizi ve diğer bütün gider kalemlerini hep beraber satın alacağız. Toplu alımlarla indirimler sağlanıp, satın alırken de kazanacaksınız. Üretimin ardından ikinci aşamada ürünleri işleyerek katma değeri yüksek ürünler elde edeceğiz. . Bölgelerimizde eksik işleme tesislerini kuracağız ve hizmete sunacağız. Ürünleri işleyerek katma değeri yüksek ürünler elde edeceğiz. Böylece üründen daha fazla gelir etmenin yolları açılmış olacak” dedi. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Millet İttifakı Adayı Ümit Bahtiyar, Baklan’da projelerini anlattı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör